Lista ocen Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d 1.4 16V 95KM 70kW 2005-2010 (10) - Silnik

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~lookoff
Hatchback 5d 1.4 16V 95KM 70kW
Mimo 95KM na pokładzie nie czuć ich. Aż do 4000 obrotów dusi się, po przekroczeniu tej bariery zaczyna być dynamiczny. W mieście absolutnie wystarczający, na trasie często brakuje mu tchu aby sprawnie wyprzedzać. Silnik podobno znany z tego, że lubi wypić oleju. U mnie przez rok jazdy wypił minimalną dawkę oleju (jazda w stosunku 80/20 miasto/trasa) i wcale nie musiałem dolewać przed wymianą (na bagnecie wszystko w normie, sprawdzane...
~Looner
Hatchback 5d 1.4 16V 95KM 70kW
To powinna być podstawowa jednostka napędowa w tym modelu. Jazdę próbną miałem na wersji 1.4 77KM i był mulasty, jednak Starjet jest o niebo lepszy. Rakieta to to nie jest, ale pozwala na całkiem dynamiczną jazdę. Jak na silnik VVT przystało, lubi być kręcony w granice 4-4,5 tys. obr/min. Wtedy dostaje \"drugie życie\".
~Zadowlony
Hatchback 5d 1.4 16V 95KM 70kW
Silnik pracuje cicho i równomiernie, ale jeździłem 1.3 JTD więc nie mogę dać mu oceny \"5\":) Po prostu benzyny są słabe i mimo sześciu biegów, elastyczność nie jest najlepsza bo 127 Nm nie powalczy za bardzo w trasie.
~kudłaty_23
Hatchback 5d 1.4 16V 95KM 70kW
Bardzo dobry silnik, lecz momentami odczuwam brak mocy. Silnik owszem, działa bez zarzutu, zapala za każdym razem,ale szału nie ma. Jeździłem juz samochodami budzącymi większe zaufanie.
~Koniasz_666
Hatchback 5d 1.4 16V 95KM 70kW
Dobry silnik. Ładnie ciągnie od dołu,chociaż nie nakręca do sportowej jazdy. Dobry do miasta i na krótką trasę. Czuć mały niedobór mocy-na wysokich biegach ciężko się wyprzedza.
~Mateusz95
Hatchback 5d 1.4 16V 95KM 70kW
Silnik nie jest kapryśny. Tak jak pisali poprzednicy.. lubi wysokie obroty i dopiero wtedy dostaje drugie życie. Silnik pozwala. A dość szybkie wyprzedzanie.
~longin
Hatchback 5d 1.4 16V 95KM 70kW
Poprzednio w Fabii brakowało mi mocy przy wyprzedzaniu, teraz jest duzo lepiej
~grz3s
Hatchback 5d 1.4 16V 95KM 70kW
Silnik bardzo fajny moim zdaniem ten silnik to powinna być podstawowa jednostka
~xXxuser1
Hatchback 5d 1.4 16V 95KM 70kW
Cichy, mało elastyczny oraz na mało dynamiczny, lekko klekotliwy.
Dziennik kosztów dla Fiat Punto Grande Punto Hatchback 5d 1.4 16V 95KM 70kW
9,1