Lista ocen Fiat Punto I Hatchback 1.2 60KM 44kW 1994-1999 (97) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 105 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Przybył
Hatchback 1.2 60KM 44kW
No tutaj to już jest klapa... Samochód z takim silnikiem niedużym i nie za ciężki powinien mniej palić. Zimą dochodziło prawie do 11l/100km!!!! Wiosną to ok 9/100, teraz udało mi się zbić do 7,5/100. Mówię o mieście. Na trasie to jest ok, ostatnio mi spalił 5,5l przy jeździe 100-120 km/h, także to jest dobry wynik. W czasie podróży w góry i po miasteczkach w górach palił 7,4l, także też nie jest źle. Ale miasto naprawdę zabija. Regeneracja...
~Ł. H. (Ali)
Hatchback 1.2 60KM 44kW
Dramatyczna awaryjność i ogromne spalanie powodują że czasem nawet łatwiej utrzymać Mercedesa niż tego bączka. Ceny napraw niby niskie, ale jest ich taka ilość że głowa boli. Z resztą nie wszystkich - cena wymiana filtra klimy (robią to tylko niektóre ASO) - 400pln (dla porównania w mojej Toyocie Avensis to kosztuje 80pln razem z robocizną), guma stabilizatora 80pln (nie ma zamiennika do mojej wersji, który zwykle kosztuje ok. 10pln a musisz...
~Maciej, macrad7@wp.pl
Hatchback 1.2 60KM 44kW
Miasto około 6 - 6,5, trasa - około 6 i to przy szybkiej jeździe. Zimą w mieście do 7,5, ale to jego maksimum. (ocena 4) Serwis to istny koszmar. Niekompetentny, nieuprzejmy i drogi jakby chodziło o samochód za pół miliona złotych. Naprawy u Fiata są dwu, trzykrotnie droższe, niż w porządnym serwisie bez autoryzacji tej zacnej firmy, a jakość bynajmniej nie jest wyższa. (ocena 1)
~mirro@wp.pl
Hatchback 1.2 60KM 44kW
Tanie w eksploatacji autko. Ceny części przeciętne a spalanie zależy od stylu jazdy, od oszczędnego niewiele ponad 5l. do ostrego na wysokich obrotach to nawet i 8l.potrafił sobie przywłaszczyć ale odwzajemniał to adrenaliną...
~lukasz
Hatchback 1.2 60KM 44kW
calkiem dobrze wypada na stacji benzynowej, ale juz gorzej na przegladach ci faceci z serwisow fiata chca ciut za duzo wiec przy wiekszych przebiegach trzeba sie zastanowic dokad udac sie z okresowa wizyta
~Molesz; molesz@skrzynka.pl
Hatchback 1.2 60KM 44kW
Bardzo pozytywnie - do 7 litrów nawet w mieście nie dociągnąłem, a na trasie sporo mniej. Części nie takie drogie, a przeglądy - zależy gdzie się robi: W-wa 900 z częściami, na Śląsku się wyrobiłem w 200 PLN.
~ninzaninem
Hatchback 1.2 60KM 44kW
Średnie zużycie paliwa poniżej 6,5 litra, auto eksploatowane w większości na dojazdach do pracy i wypadach na zakupy do większych miast. Części zamienne tanie i dostępne.
~O.o
Hatchback 1.2 60KM 44kW
mój kolega który ma honde civic 1.6 115km ma takie spalanie jak mój fiat punto z silnikiem 1.2 60km ; / tragedia .. szczególnie biorąc pod uwagę jego dynamikę i flegmatyzm punta ;/
~zibigo@o2.pl
Hatchback 1.2 60KM 44kW
w miescie jężdżę 10km. rano i z powrotem po pracy to zużywa ok. 7 latem 8jesienią 9zimąl/100km. W trasie - długie przeloty z prędkością ok. 100km./h to nawet do 5l/100km.
Dziennik kosztów dla Fiat Punto I Hatchback 1.2 60KM 44kW
7,4
7,9
~henryk1352@wp.pl
Hatchback 1.2 60KM 44kW
punto jest autem z regułu ekonomicznym,w okresie zimowym średnie spalanie wynosiło ok.6,4l/100km. w lato spalanie nie przekracza 6,0l/100km.
Fiat Punto I Hatchback