Lista ocen Fiat Sedici (54) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 47 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~similar
Hatchback 5d 1.6 16v 120KM 88kW
1.wymieniony na gwarancji nieszczelny mieszalnik klimatyzacji (nowy niestety też jest kiepskiej jakości i już także ma przeciągi); 2.kiepskie mocowania przedniego zderzaka - trzeba go czasem regulować przy przeglądzie w serwisie bo opada i robi się szpara pod maską, co zwyczajnie brzydko wygląda - mimo wymiany zaczepów/ślizgów w serwisie; 3.skrzypiący podłokietnik i niektóre plastiki - głównie zimą; 4.cięzko wchodzi wsteczny bieg niekiedy...
~doomin
Hatchback 5d 1.9 Multijet 120KM 88kW
Dzisiejsze fiaty to nie 126p., choć w narodzie takie przeświadczenie i kult VW i ostatnio Toyoty. Po 5 tyś nic się nie dzieje. Dałem do założenia hak w serwisie i tutaj porażka. W Fiacie niewiedzą jaki hak, codziennie ma inną cenę i jak zamontowali to plastiki w bagażniku się podniosły o 1 cm. Mówią mi że to normalne a dla mnie to kichę odwalają. Napisałem do Centrali Fiata i czekam co oni na to. Zadzwonili z fiata i się pytają czy...
~msjacek@op.pl
Hatchback 5d 1.6 i 16V 107KM 79kW
przez kilka miesięcy od kupna w ramach serwisu naprawiono, skrzypiący fotel kierowcy - jak wiem nie jest to tylko przypadłość sedici ale także sx4, regulacja hamulca ręcznegdyż trzymał zbyt nisko, regulacja drzwi prawych przednich na zawiasach, oraz zgłoszony został niezby dobrze wchodzący bieg 1 i 2. Obecnie już te dolegliwości są usunięte.
~Maciejka
Hatchback 5d 1.6 16v 120KM 88kW
Brak. Przez rok użytkowania najmniejszej usterki. to mój trzeci nowy samochód i w poprzednich dwóch zawsze coś się przytrafiło. Np. w Grande Punto, dwukrotnie wymieniano przekładnię kierownicy, raz drążek kierownicy, no i całe wspomaganie. A zapomniałem raz chłodnicę.
~ed
Hatchback 5d 1.6 i 16V 107KM 79kW
przy tak małym przebiegu jak 6 tyś km trudno oceniać. W moim pojeździe przy przebiegu 5 tyś km zaczęło coś skrzypieć w zawieszeniu. W serwisie wymienio mi końcówki drążka stabilizującego i dalej skrzypi. W serwisie bez problemów zgodzili się dalej szukac usterki
~M.K.
Hatchback 5d 1.6 16v 120KM 88kW
smarowania od czasu do czasu wymagają skrzypiące elementy zawieszenia, zawiasy drzwi Wydaje się, że zbyt mały i słaby jest akumulator - zimą ledwie obraca rozrusznikiem, ale i latem sedici zapala tak jakoś leniwie.
~Agata
Hatchback 5d 1.6 i 16V 107KM 79kW
Kulały tylko wycieraczki, które wymieniałam aż za często, a samo jedno pióro do (jak to mi wmawiali w serwisie) \'nietypowego samochodu\' kosztowało mnie 90zł. Natomiast głupia żarówka 70zł. Ceny jak z kosmosu.
~markuus@gmx.net
Hatchback 5d 1.6 i 16V 107KM 79kW
Uwaga na wyłącznik blokady zamków (na konsoli drzwi kierowcy)! Zdarzyło mi się, że podczas wysiadania w deszczu nakapało tam troszkę wilgoci i centralny zamek zaczął wariować. Dobrze, że nie zamknęło mi kluczy w środku!
~jarku99
Hatchback 5d 1.6 i 16V 107KM 79kW
mam 4 miesiące i czasem tylną klapę trzeba mocniej trzasnąć bo się czasem nie chce domknąć. Jak pojadę na pierwszy przegląd i dalej tak będzie to będę chciał by naprawili ( wyregulowali)
~Pawel_Luk
Hatchback 5d 1.6 16v 120KM 88kW
Jak dotąd odpukać nic. Jedyną "usterką" jest kiepski plastik w kabinie (tylko ten gładki) - jest wrażliwy na porysowanie, każde dotknięcie zostawia ślady.