Lista ocen Ford C-MAX I 1.8 TDCi 115KM 85kW 2003-2010 (13) - Silnik

Na liście zabraknie 4 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rdz
Minivan 1.8 TDCi 115KM 85kW
1.8 tdci jest już nie młodą konstrukcją, ale za to sprawdzoną. Jak zauważyłem ten sam silnik w dwóch modelach LF i PLF jest trochę inaczej skonfigurowany i trochę inaczej współpracuje ze skrzynią biegów. W LF szybciej się rozpędza, jest bardziej elastyczny, ale za to szarpie na 1. I chyba trochę więcej pali, ale są to wartości po przecinku. Natomiast jest znacznie ciszej. Nie wspominając już o tym, że jakakolwiek GHIA w porównaniu do zwykłego...
~Marek
Minivan 1.8 TDCi 115KM 85kW
Silnik mimo przebiegu 250tyś nie wymaga dolewania oleju między wymianami. Ciągnie całkiem nieźle jak na 115km. Brzmi całkiem przyjemnie. I jak na razie pracuje bez zarzutu ,widać ,że poprzedni właściciel o niego dbał.
~jery
Minivan 1.8 TDCi 115KM 85kW
Silnik 1.8 tdci nie daje sportowych osiągów,ciężko się też przyzwyczaić do ruszania autem z tą jednostką napędową ale ma jedną zaletę - nie posiada DPFu
~crazy1982
Minivan 1.8 TDCi 115KM 85kW
Wymiana silnika przy 140 tyś km. Samochód kupiony z przebiegiem 120 tyś km. Pytanie tylko czy faktycznie tyle miał.
~Krystek 1
Minivan 1.8 TDCi 115KM 85kW
Byłoby 5 gwiazdek gdyby mniej palił ( nie mogę zejść poniżej 7l /100km) i lepiej ciągnął. Ale ogólnie jest ok - daje rade.
~Maciek
Minivan 1.8 TDCi 115KM 85kW
Mocny i oszczędny silnik. Nieźle przyspiesza i niewiele pali. Odcięcie na 200 km/h (wg licznika, czyli faktycznie ok. 192)
~bachus
Minivan 1.8 TDCi 115KM 85kW
jak się przyzwyczaić to fajny motor, trzeba pamiętać, że ciągnie od około 2,2 obr, po tdi vw bardzo fajne wrażenie
~Kowal
Minivan 1.8 TDCi 115KM 85kW
Mało pali, ładnie się zbiera. Z kulturą pracy mogło by być lepiej, ale to w końcu dość stara konstrukcja.
~pedrosek83
Minivan 1.8 TDCi 115KM 85kW
Wymieniony 1 wtrysk, dwumas+sprzęgło, poduszki silnika.

Usterki Ford C-MAX I

Ford C-MAX I – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Norbi
Minivan 1.8 TDCi 115KM 85kW
mam go od roku a juz mnie zaduzo kosztowal