Ocena kierowcy - Ford Focus I Hatchback

yanek jancys@poczta.onet.pl, 21 lat temu
Silnik 1.6 16V 100KM 74kW
Rok produkcji 1999
Ford Focus I Hatchback 1.6 16V 100KM 74kW 1998-2005 - Oceń swoje auto
bardzo mile, nowoczesne auto, dobry silnik, zawieszenie, moze jedynie koszt czesci, ale noc coz, zawsze mozna sobie kupic fiata...ogolnie piatka z malym minusem
bardzo zadowalajacy, dosc cichy
gdyby nie problemy z biegiem wstecznym bylo by rewelacyjnie, bardzo precyzyjna
auto swietnie trzyma sie drogi, mile w prowadzeniu, jedyny mankament to lączniki stabilizatora, a takze postukiwania z zawieszenia o ktorych serwis nic nie umie powiedziec, ale to tylko gdy zawieszenie jest nie rozgrzane
nie mam zastrzezen, nawet w pieciodrzwiowej wersi uwazam pole widzenia do tylu za zadowalajace
bardzo poreczne auto, jedyny mankament to klapa silnika otwierana z kluczyka, nie ma mozliwosci zajrzec do pracujacej jednostki bez jej wylaczenia, a to bywa denerwujace, poza tym wszytko na miejscu, no moze za wyjatkiem wlacznika tylnej wycieraczki i spryskiwacza szyby przedniej, oczywiscie mozna sie przyzwyczaic, ale...
bywa czasem dosc duszno, zwlaszcza ze przyoszczedzonao w mym modelu na klimie, co do parowania szyb to rzeczywiscie sie zdaza, mysle ze caly problem lezy w filtrze przeciwpylkowym, poza tym denerwuje mnie automatyczne uruchamianie sie obiegu zamknietego
w/g mnie z przodu bez zastrzezen, tyl, gdy przednie fotele sa mocno odsuniete moze wydac sie ciasny, ale to przeciez tylko kompakt...
po dokupieniu dolnej oslony pod silnik zrobilo sie jeszcze ciszej, a wydaje mi sie ze i tak bylo niezle...
jesli chodzi o spalanie to rewelacja, w trasie nie przekracza 6.5 litra, w miescie nigdy nie spalil wiecej niz 9, zatem ok, co do czesci i ich kosztow to ...no coz FORD i jego orginalne czesci sa nieco drogie, ale mozna przecierz uzywac zamienniki w niektorych wypadkach
w testach firm zajmujacych sie samochodami z drugiej reki ford focus zajmuje pierwsze meisjce jako auto najmniej tracace na wartosci i umozliwiajace swemu wlascicelowi bezproblemowe pozbycie sie auta za dobra cene, mam takie same zdanie
co do malych problemow to jest wszystko ok, wiekszosc mych wizyt w serwisie zawdzieczam swej pedantycznosci niz koniecznosci, wiec jestem bardzo zadowolony
tu nieco gorzej, po 45 tys wymieniono mi silnik na gwarancji, okazalo sie ze pierscien na trzeciem tloku sie zablokowal i bral olej ok. 1 ltr na 1000 km, potem padl altrnator, ale to byla jedna z akcji serwisowych, a nastepnie czujnik polozenia przepustnicy, dizkei uprzejmosci OMC MOTORS wszystko to zostalo uwzglednione w gwarancji, problemy te tlumacze sobie tym ze moj model pochodzi z poczatkow produkcji, poza tymi trzma problemami nie bylo nic wielkiego
Dziennik kosztów dla Ford Focus I Hatchback 1.6 16V 100KM 74kW
8,3