Ocena kierowcy - Ford Focus I Hatchback

m.pluciennik@drukmedia.pl, 18 lat temu
Silnik 1.8 16V 115KM 85kW
Rok produkcji 1999
Ford Focus I Hatchback 1.8 16V 115KM 85kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Jestem bardzo zadowolony z tego zakupu. Zważywszy że wiele ludzi odradzało mi forda (ford H... wort) skusiłem sie na ten model słysząc pochlebne opinie na temat jego zawieszenia i niezawodnego układu jezdnego. To wszystko potwierdziło się zaraz po pierwszych kilometrach i trwa do dzisiaj, myślę że dużą rolę odgrywa tutaj pojemność silnika gdyż przy 1,8l i 115kM silnik jest już odpowiedni do wakacyjnych wypadów z załączoną klimą i załadowanym bagażnikiem(1,6(90km) a napewno 1,4l(75km) wypadają o wiele słabiej podczas manewrów wyprzedzania... pełzają, no chyba że macie diselka alabo 2 litrówkę benzynkę) ogólnie samochód prezentuje się wyśmienicie ma ciekawy design tak na zewnątrz jak i w środku, był pionierem w swojej klasie jeśli chodzi o styl projektowania, który był wykorzystywany i powielany w innych projektach(np Citroen C4 mam nadzieję że moje następne autko... ale to już inna historia). Na zakończenie.... Auto polecam jak najbardziej. Usterki.... jak w każdym samochodzie, wszystko zależy od egzemplarza(nawek mesie się czasami sypią)
czasami , nie wiem dlaczego sam mi zwiększa obroty na luzie( pomiędzy zmianą biegów)
wszystko ok.... czasami brakuje 6-tki
focus....
tył na wyczucie.... nic nie widać
uznacie mnie może za chorego ale w zimie podczas skrętu w zagrzanym samochodzie wieje na mnie zimne powietrze, oraz ciężko zagrzać nogi pasażerom z tyłu
przód dla mnie idelnie ... no może jeszcze przydał by sie podłokietnik
p mieście gdy jeździmy do 2...2,5 tys obr. silnika prawie nie słychać, rozgrzany silnik na światłach całkowicie niesłyszalny(jak kupiłem go kilka razy myślałem że zgasł :))). Jeśli chodzi o chałaś z zewnątrz to przy 200 km/h gwizdają mi lusterka heheh
silnik potzrebuje .... jak naprawdę oszczędzam go (jazda bezpułciowa) to schodzę do 8-9 l w mieście, (z jajami) nawet do 12
porównując dwa samochody tej samej klasy Golfa 4 i focusa oraz rocznik w tej samej cenie, w Focusie miałem klimę,abs, el szyby, el. lusterka, 2 poduszki, wspomaganie,grzana przednia szyba....w golfie wspomaganie i jedną poduchę
jak narazie dobrze wymieniałem czujnik wstecznego oświetlenie tablicy, postojówki, klocki ... norma
jak narazie good
Ford Focus I Hatchback