Ocena kierowcy - Ford Focus I Hatchback

maciej.sadowski@bridgestone-eu.pl, 20 lat temu
Silnik 1.8 TDCi 115KM 85kW
Rok produkcji 2003
Ford Focus I Hatchback 1.8 TDCi 115KM 85kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
To był samochód testowy. Przymierzałem się do zakupu i odpuściłem sobie. Powody: przełożenia skrzyni są nie dla mnie, może dobre na autostradę do szybkiej jazdy, ja często holuję przyczepę a tu nie sprawdzi się za dobrze. Wnętrze zrobione z materiałów niskiej jakości, powiedziałbym nieładnych, boczki drzwi z brzydkiego plastiku, tapicerka siedzeń niczym nie zachwyca. Ogólnie przeciętnie, może dlatego, że nie trafił w mój gust. Na marginesie Renault 1.5dci 65KM subiektywnie robi lepsze wrażenie pomimo momentu 160 Nm.
Przyspieszenie ok, elastyczność i reakcja na naciśnięcie gazu przeciętna. Tych 240Nm nie odczuwa się tak bardzo, ale to po części przyczyna skrzyni biegów, dosyć cichy
Praca mechanizmu zmiany bardzo dobra, zestopniwanie nie najlepsze szczególnie na 4 i 5 biegu. Dlaczego? 4 i 60 km/h a także 5 i 80(90) km/h silnik kręci się za wolno. Efekt - traci na tym elastyczność i aby wyraźnie przyspieszyć trzeba redukować bieg co dla tak potężnego momentu obrotowgo nie powinno mieć miejsca.
Tu dam dobrze bo porównuję do Xantii a ona stawia poprzeczkę bardzo wysoko.
Poprawna.
Poprawna, chociaż preferuję styl francusko-włoski, najważniejsze przełączniki zgrupowane na dźwigienkach
klimatyzacja automatyczna
to tylko kompakt
testowałem tylko do 120 km/h i było OK
nie oceniane
Dla wersji 100 i X100 wydaje się dobrze a nawet bdb.
Ford Focus I Hatchback