Ocena kierowcy - Ford Focus I Kombi

JamesonStrife, 14 lat temu
Silnik 1.8 TDCi 115KM 85kW
Rok produkcji 2003
Ford Focus I Kombi 1.8 TDCi 115KM 85kW 2001-2005 - Oceń swoje auto
Jestem zadowolony z zakupu. Co prawda licznik przy zakupie pokazywał 113tys km....co oczywiście okazało się nie prawdą (+40tys km)
mój pierwszy Diesel. Sądziłem że będzie głośny, nie odpalał zimą i takie tam....a tu proszę, bardzo mile mnie zaskoczył, cichutki, na trasie doskonale elastyczny, wyprzedzanie bez redukcji biegu rewelacyjne :-) a zimą bez większych problemów
skrzynia dobra ale odrobinę za długa
no auto sportowe to to nie jest....z wyjątkiem dość twardego zawieszenia wszystko inne nie daje zapomnieć że to kombi z ciężkim silnikiem Diesla.
przy 190 cm wzrostu czasami mam ochotę wyrwać lusterko wsteczne.
prawie wszystko na swoim miejscu, oprócz... sterowanie radiem przy kierownicy (a właściwie pod nią) to porażka, do dziś nie mogę się przyzwyczaić
wentylacja ok..ale grzanie no cóż trochę jednak to trwa, sytuację jednak ratują podgrzewane siedzenia...wygoda nie do opisania
przód ok ale pasażerowie...porażka.
słychać trochę na niższych obrotach, ale na trasie zapominam że to diesel
po to właśnie kupiłem diesla. Wiem że są samochody nowe które palą jeszcze mniej. ale jak na 6 letni samochód 6.7L w mieście to dla mnie rewelacja w porównaniu z benzyną.
samochód w wersji ghia kupiłem za 21tys zł + 2 tys (koszty wymiany płynów, paska, zabezpieczenia przed kradzieżą i oponami zimowymi)
jak dotąd brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.8 TDCi 115KM 85kW [l/100km]