Ocena kierowcy - Ford Focus III Kombi

Newbojkot, ponad rok temu
Silnik 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Rok produkcji 2013
Ford Focus III Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW 2012-2014 - Oceń swoje auto
Silnik : Pocenie się turbiny.
Daję czwórke z minusem . Po roku już można się wypowiedzieć co jest ok a co słabe. Nie będę oryginalny - plus - wyposażenie, właściwości jezdne, awaryjność. Minus - zużycie paliwa, przestrzeń wewnątrz, drobiazgi. To jest pojazd dla spokojnego kierowcy - wówczas jest oszczędny. Ale trzeba jeździć emerycko.
Długo się wahałem - daję 3 plus. Elastyczność słaba, powyżej 2,5 tys obrotów dobrze. Moc - taka sobie. Turbina sie delikatnie poci. W ogóle turbo to niewiele daje (chyba że nie liczysz się z kosztami paliwa). Na plus - silnik dośc cichy. Spaliny - ekologiczne ale co z tego jak nie jest oszczędny.
Ja nie mam uwag. BArdzo precyzyjna i skok dość krótki.
Dla mnie wystarczająca , nie ma luzów , nie ma problemów na zakrętach, precyzyjny. Najlepszy punkt pojazdu.
Niby się łatwo rysuje i są odpryski ale pojazd ma niemal 10 lat. Nie czepiajmy się szczegółów.
Do przodu tak sobie, do tyłu lepiej, lusterka dośc duże, czujniki parkowania pomagają.
Zawyżę ocene, bo wyposażenie jest bogate, ale nie ma miejsca na telefon a obsługa nie jest wcale taka prosta. No ale wyposażenie decyduje o ocenie.
Ogrzewa i chłodzi wydajnie choć klima podnosi spalanie.
Słabo i z przodu , i z tyłu . Trudno znaleźć właściwą pozycję za kierownicą. Bagażnik mimo kombi nie za duży. Najsłabszy punkt pojazdu.
Dla mnie może być.
Ja uważam, że koszty części zamiennych i robocizna są na dobrym poziomie. Ale nie mialem dużo awarii.
Ceny zakupu szaleją , trudno o jednoznaczną opinię. Co jest tanie a co jest drogie? Jakość jest ogólnie dośc dobra.
Coś tam było do zrobienia. Wyskakuje bład 402 katalizator . Ale go kasuję i zwalam na kiepskie paliwo. Poci się turbina ale przy przewodach. Mechanik radzi jeździć i obserwować.
Na razie cisza.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 EcoBoost 125KM 92kW [l/100km]