Lista ocen Ford Focus III Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW 2011-2014 (14) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pepe
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
Aż nie dowierzam w to co piszecie ... ja muszę się szybko przemieścić między punktem A a B. Bez zrywów , ale dynamicznie. Podam spalanie u mnie przy różnych prędkościach - raczej w tracie niż w mieście. Miasto to szybki wjazd a cała trasa to expesówki, autostrady itd. jazda z prędkościami raczej max. - do 180km/h - spalanie na poziomie 8-8,3l/ 100km ( średnia prędkość z odcinka ok 250km - ok 128km/h ) na poziomie do 150km/h ( z odcinka 400km...
~sunnyluk
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
Specjalnie kupiłem diesla, właśnie z uwagi na niskie spalanie. Jest to kolejny punkt, który mnie bardzo miło zaskoczył. W trasie na wczasy, z południa Polski nad morze, Focus Mk3 spalił średnio 4,8l/100km. W większości były to trasy z maks. prędk. 90kmh, a i przez pierwsze 1500km starałem się nie szaleć z obrotami. Teraz, przy normalnym użytkowaniu spalanie wg komputera 5.3l/100km. Acha i trzeba powiedzieć, że wskazanie komp. dokładnie zgadza...
~Piotr
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
Tragedia!!! Spalanie w mieście z klimatyzacją nawet 8l ON/100 km. Trasa to przynajmniej 6,3 l ON/100 km przy delikatnej jeździe (110-130 km/h)
~Poczciwy MM
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
Gdyby nie wymiana wtryskiwaczy byłoby 5 gwiazdek. W trasie bez problemu można zejść poniżej 5l/100km.
~Adamski
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
Z racji tego że nie miał żadnych nawarii i niezaplanowanych wydatków uważam że koszt utrzymania był niewielki
~Joozek
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
Moje średnie spalanie przy jeździe w stylu emeryta to 5,2 l/100 90% w trasie 90-110km/h
~Arek 71
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
Łatwo jezdzić oszczędnie utrzymując spalanie w trakcie trasy na poziomie 3.5 -4.5 litra na sto km.
~wfm1958
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
"Wynajem długo terminowy" czyli serwis w abonamencie, a spalanie to bajka.
~Bartosz
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
gdyby nie wysokie koszty części byłoby niewyobrażalnie tanio.
~Darek
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
polecam wiekszy silnik , ten sprawia ze musimy jezdzic na wikszych obrotach
Ford Focus III Kombi