Lista ocen Ford Focus III Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW 2011-2014 (11) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 20 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~lukiii
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
Kolejny mój wpis po magicznej liczbie 200 000km. Pojawiła się pierwsza usterka. Mianowicie pojawia się komunikat - awaria wspomagania kierownicy. Auto odstawione do warsztatu - sytuacja pojawiła się kilka razy i pomimo wgrania nowego softu nie znikła. Decyzja do wymiany przekałdnia kierownicza - auto służbowe. O efektach napiszę później. Podsumowując: w dalszym ciągu jestem bardzo zadowolony z auta. Po tym przebiegu tylko raz odmówił...
~Poczciwy MM
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
Niestety przy 120 000 km musiałem wymienić 4 wtryskiwacze - koszt 6000 zł. Niestety najnowsza generacja wtryskiwaczy jest bardzo delikatna, nie da się ich również zregenerować. Nadmieniam, że tankuję paliwo tylko na Orlenie, BP itp.
~Piotr
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
Ciężko powiedzieć. Samochód ma dopiero 11000 km. Już tłucze się koło dwumasowe (wyraźnie słychać) i zaczynam mieć problemy z \"wrzucaniem\" biegów. Co dalej - zobaczymy
~Korek
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
Awaria układu chłodnicy. Awaria poduszki powietrznej. Awaria jakiegoś czujnika w układzie wydechowym. Awaria sprzęgła - pedał wpadał .
~Ged
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
Przy 17.000 km padła pompa wspomagania. Jak dla mnie nieakceptowalne dla nowego auta. Wcześniej miałem 4 fordy (cmax, mondeo) bez zastrzeżeń.
~sunnyluk
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
Auto nowe więc mam nadzieję na jak najdłuższą bezawaryjną jazdę, tak jak do tej pory.
~Daniel
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
Dwumasa przy przebiegu ok 220000 ale to raczej chyba normalne.
~maciek
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
wyskakujący wsteczny bieg - synchronizator i wybierak wymieniony na gwarancji
~Bartosz
Dwumasa, półosie zewnętrzne.
~pepe
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 95KM 70kW
za krótko go mam aby oceniać
Ford Focus III Kombi