Lista ocen Ford Focus III (253) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 176 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Maciek
ST Kombi 2.0 EcoBoost 250KM 184kW
Układ wentylacji jest wydajny, jeździłem już samochodami, gdzie wrzucenie najwyższego biegu wentylatora nie gwarantował w upał ukojenia. W fordach raczej system nawiewu działa na podobnym, dobrym poziomie. Bez uwag, jest ok.
~mefju
Kombi Facelifting 2.0 TDCi 150KM 110kW
Klimatyzacja działa bardzo dobrze a dmuchawy kierują prąd powietrza w miejsca które sobie ustawimy. Ogrzewanie kiepsko jak to w dieslu, po 8-10 km oraz uprzednim rozgrzaniu silnika na postoju około 5 minut dopiero zaczyna grzać.
~SmerfMaruda
Sedan 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
W zimie grzeje, w lecie chłodzi. Nawet zimą silnik szybko łapie temperaturę i z nawiewów szybko leci ciepłe powietrze. Często pasażerowie są zdziwieni w jak krótkim czasie silnik się rozgrzewa w porównaniu z ich autami.
~Marcin S.
Kombi Facelifting 1.5 TDCi 120KM 88kW
Klimatyzacja jest wydajna i daję rade w najbardziej upalne dni. Ogrzewania jednak mało wydajne, sporo czasu się nagrzewa wewnątrz. Słabo działa odparowanie szyb zwłaszcza przedniej. (polecam dopłacić do ogrzewanej przedniej szyby)
~Grzesiek
Kombi Facelifting 1.6 Ti-VCT 125KM 92kW
Powietrze dmucha mocno, a w wersji beznynowej w zimie robi się bardzo ciepło. Dodatkowo system pogrzewający szybę działa bardzo dobrze - lód szybko się topi. Podgrzewanie kierownicy i siedzeń działa również bardzo szybko.
~Robert
Hatchback 5d 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
Szybko się nagrzewa, a klimatyzacja chłodzi sprawnie. Ogrzewanie przedniej szyby to majstersztyk. Jedyny mankament to lekko zaparowane wnętrze z rana, ale z wilgocią układ radzi sobie dobrze.
~Maciek
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 115KM 85kW
Mam manualną klimę. Świetnie chłodzi, wszystko działa dokładnie i precyzyjnie. Nawiewy pod fotelami przednimi błyskawicznie przekazują ogrzane lub schłodzone powietrze do tylnych siedzeń. Tu zero zastrzeżeń.
~Sheriff
Kombi Facelifting 1.6 Ti-VCT 125KM 92kW
Bardzo dobrze, nie mam uwag. Ziębi i grzeje jak należy. Temperaturę można ustawić głosowo przez SYNC, ale ręcznie jest wiele szybciej. Przez SYNC tylko jeśli chcesz poszpanować przed pasażerami.
~Piotr
Kombi 1.6 Duratec 105KM 77kW
Mam manualną klimę ale to wystarcza. Chłodzi bardzo dobrze, grzeje też. Zimą szybko zaczyna wiać ciepłe powietrze - w końcu to benzyna. Nawiew silny, trzeba tylko dbać o wymianę filtra kabinowego.
Dziennik kosztów dla Ford Focus III
8,1
8,3
~Forduser
Kombi 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
W lato bardzo dobrze. Klima pracuje wydajnie pomimo małej pojemności silnika i nie jest odczuwalny spadek mocy. W zimę rozgrzewa się błyskawicznie, nigdy nie miałem samochodu który nagrzewał by się tak szybko.