Lista ocen Ford Focus (3783)

~luc mantz
Kombi 1.6 Duratec 100KM 74kW
Auto za przeciętne pieniądze. Przeciętne wykonanie. Ponadprzeciętne własności jezdne. Komfort poniżej przeciętnej. Kupiony jako 4 letni. Jeżdżę nim 7 lat. Czas na zmiany ;-), bo czas płynie. Polecam tym, którzy chcą mieć spokój.
~LinekPark
Focus C-Max 1.6 TDCi 90KM 66kW
Kupiłbym to auto jeszcze raz. Lecz dołożyłbym do wersji 109 koni. Albo jeszcze lepiej, wybrał benzynkę. Ten silnik się męczy po prostu z tym wozem. Poza nim nie mam większych zaskoczeń. Raczej resztę oceniam na plus, czasami duży. Choćby przestrzeń albo ergonomię. No wyciszenie nie jest idealne, ale i w tej klasie nie jest wcale jakieś dramatycznie słabe. Karoseria to nie ideał, ale to Ford. Genów się nie oszuka i nie spodziewałem się jakoby...
4,1
~rdkjkbwsk
Kombi 1.6 Duratorq TDCi DPF 109KM 80kW
Piszę tą recenzję już drugi raz i mam nadzieję, że przejdzie. Samochód ze swoimi wadami i zaletami. Z jednej strony bardzo przyjemny i przewidywalny, z drugiej potrafił mieć okresy, że nie mogłem na niego patrzeć. Postaram się go porównać do Skody Octavii 2 1.9TDI, którą również mam okazję się poruszać i jest samochodem bardzo popularnym. Zaczynajmy.
~Andrzej
Hatchback 1.5 EcoBlue 120KM 88kW
Nie ma samochodu bez wad i ten też je ma. Na szczęście zalety, a w szczególności wrażenia z jazdy, je niwelują. Dla mnie samochód na 5 z małym minusem.
~Krzysztof
Hatchback 1.0 EcoBoost 100KM 74kW
Samochód do codziennej jazdy dom - praca - dom wręcz idealny, cichy, wygodny, mało pali. W dłuższych trasach nie męczy, dużo miejsca w środku. Niezłe standardowe wyposazenie - np systemy bezpieczeństwa. Pre-colision assist raz mnie uratował przed wjechaniem komuś w bagażnik. Line keeping alert (czy jakoś tak) tez działa OK - aktywnie skręcając lub wibrując kierownicą przy najechaniu na linię. Za to Inteligentny ogranicznik prędkości to...
~SmerfMaruda
Ford Focus III
Sedan 1.6 EcoBoost 150KM 110kW
Kompakt z dynamicznym silnikiem, dający frajdę z jazdy. Sprawdzający się w mieście i w trasie. Mógłby mieć trochę większy bagażnik.
2,5
~Sebix
Ford Focus III
Kombi 1.6 Duratec 105KM 77kW
Nie rozumiem sukcesu tego auta. Wytrzymałem rok z kawałkiem. Nie to żeby coś tam się psuło, zwyczajnie koncepcja auta której nie byłem w stanie zaakceptować i się przyzwyczaić. No i jakość wykonania, użytych materiałów i rozwiązań technicznych zdumiewająco niska.
~Pawel
Kombi 1.5 EcoBlue 120KM 88kW
Jest to kolejne auto flotowe w mojej firmie, wczesniej jezdzilem Focusem MK3 (tez 120KM) oraz Ceedem (128KM). Eksploatuje jeden z pierwszych modeli MK4 co niestety skutkowalo kilkoma bolaczkami z gatunku choroby wieku dzieciecego. W porownaniu do poprzednika w jednych obszarach jest lepszy w innych gorszy. Szczegoly w opisach w poszczegolnych sekcjach. Generalnie jestem zadowolony.
~Piotr
Active Hatchback 1.0 EcoBoost 125KM 92kW
Przesiadka z Focusa mk2 1.6 TDCi. Poprzednie auto uważam za dobry samochód, bezawaryjny, praktyczny i oszczędny. Zmieniłem je ze względu na wiek. Przed zakupem brałem pod uwagę inne modele klasy średniej niższej, Kia Ceed, Fiat Tipo, Seat Leon, Peugot 308, Renault Megane, Opel Astra, VW Golf. Kilka z modeli badałem w realu. Wybrałem Focusa nie tylko ze względu na przywiązanie do marki, ale doceniając atrakcyjny jak dla mnie wygląd zewnętrzny,...

Usterki Ford Focus

Ford Focus – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~marceloo
Ford Focus I
Kombi 1.6 16V 101KM 74kW
Fajne auto silnik 1,6 16 v 100 km ma moc i dobre przyspieszenie spala w trasie 7,5 l benzyny i na razie jest bezawaryjny,auto jest pojemne i ma duży bagażnik, wchodzą dwa rowery i dwie osoby wersja kombi.Ma dobre właściwości jezdne, trzyma się drogi.Ogólnie polecam.
Ford Focus