Lista ocen Ford Fusion 1.4 Duratec 80KM 59kW 2002-2012 (257) - Silnik

Na liście zabraknie 176 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~zawist.m@poczta.fm
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Cóż wybórtego auta to raczej rozsądek i kompromis do moich potrzeb. Ale po kolei.Pozytywnie : elastyczny przy 50 km/h na V biegu sie spokojnie rozpędza, w porównaniu z corollą która przy tej prędkości po prostu by umarła to super sprawa. Osiągi jak niektórzy piszą są poprawne (oczywiście do miasta i na krótkie wypady) autostrada to już droga przez mekę. Negatywy: głośno, głośno, głośno... powyżej 120 km/h lepiej mieć dobre głośniki, powyżej 5...
~w-115@wp.pl
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
trochę za słaby, aby jeździć dynamicznie trzeba mieć 4 tys obrotów, co powoduje hałas, silnik dopiero przy jakichś 10 tys km się dotarł - wcześniej był strasznie mułowaty. dopiero jak przejechałem się po autostradzie w DE z prędkością około 160 constans na odcinku 400km naprawdę pomogło. co ciekawe jak włączysz klimę to trudno się rusza taki robi się słabeusz. na trasie - no cóż nie jest to auto na trasę - z wyprzedzaniem szału nie ma
~SSS
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Powiem tak silnik, jak i cały samochód jest typowo miejski, więc nie można porównywać go do BMW 3 czy Golf 5, ani nawet do Avensis, nie ta klasa. Silnik 1,4 w mieście sprawdza się genialnie. 50km/h można utrzymać na 5 biegu, co prawda aby przyspieszyć trzeba redukować, ale przepisy nie pozwalają na więcej niż 50. mino 1,4 na światłach często mi się zdarza wziąć BMW ( na jakieś 5 sec.) więc nie jest źle.
~Jack119
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
jednostkę napędową oceniam dobrze, jak na tą pojemność jest dosyć dynamiczna, mogła by nieco mnie \"zjadać\" benzyny choć przy oszczędnej jeździe w trasie może zaskoczyć. W razie potrzeby można pokusi się też o wyprzedzanie nawet na niewielkich wzniesieniach. Dosyć głośna, nie stważa żadnych problem mój egzemplarz potrzebuje kontroli poziomu oleju ale bez przesady
~stano7
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Silnik benzynowy, poj.1400 pracuje równo, bez drgań,przy wyprzedzaniu należy zredukować bieg.Uważam, że jest to normalne bo nie wiadomo co się może przytrafić na drodze i dobrze jest mieć trochę zapasu mocy.Przy ruszaniu należy dodać nieco więcej gazu ponieważ silnik może zgasnąć.Do spokojnej jazdy elastyczność zupełnie wystarcza.Nie jest to silnik auta wyścigowego.
~Czarek
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Do miasta wystarczy. Dynamika przy ruszaniu ze świateł poprawna, ale cudów nie ma. W trasie głośny, bardzo słabo elastyczny i paliwożerny. Spalanie i dynamika maleje jeszcze bardziej przy komplecie pasażerów, o bagażu nie wspominając. Po włączeniu klimatyzacji auto traci kolejne km. i pojawia się coś w rodzaju turbo dziury w okolicach 3000 obr.
~7latFuzji
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Porównywałem z innymi autami tej klasy w roku 2004. Myślę, że układ napędowy to zdecydowanie najlepsza strona fuzji. Samochód, jak na swoje gabaryty i tylko 80 kucyków, jest dynamiczny. Dobrze dobrane przełożenia. Nienajgorzej wyciszony. Porównywałem z droższą hondą jazz z 2004 roku - tam trzeba było mieć stopery.
~HQuero
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Nie czarujmy się - 80KM w dzisiejszych czasach szału nie robi. Autko lekko mułowate, pali jak smok (może to wina mojego stylu jazdy), aczkolwiek dość niezawodne. Przez cały okres użytkowania wymieniłem tylko to, co eksploatacyjnie padło (np. alternator i rozrusznik) - poza tym wszystko w porządku.
~Marek
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Kultura pracy jak na tę klasę ok. Nie ma się czego przyczepić. Osiągi i spalanie dostateczne, mógłby mniej palić. Za to elastyczność naprawdę dobra. Dałbym 3,5 ale nie ma takiej opcji dlatego dam 4 tylko i wyłącznie że po 5 latach nigdy nie dolewałem oleju poza przeglądami i silnik w ogóle nie nawalił.

Usterki Ford Fusion

Ford Fusion – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Tytus.
Mikrovan 1.4 Duratec 80KM 59kW
Jak dla mnie super,daje po garach między 2,5-3,2 tyś. obrotów ponoć powyżej 3 tyś. to śmiertelna dawka dla silnika (info z salonu).Leje supreme 95 albo 98 i silnik jest ogień.Musze tu powiedzieć że z deklarowanej szybkości 160km/h wyciskam z niego 180 a nawet koło 190 przy sprzyjających warunkach.