Lista ocen Ford Mondeo II (117)

~zadowolony właściciel
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
ogólnie to bardzo fajne auto, duze, przestronne, w miare dyanamiczne. przy zakupie dobrze zwrocic uwage na przednie zawieszenie, tylne progi i klapę bagażnika (w szczególności przy miejscu na tablice rejestracyjną) oraz maskę
~mondio
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Nie dawno zakupiłem , i jestem zadowolony jak narazie . Nie wypowiadam sie na temat eksploatacji poniewaz jeszcze mam go za krótko, ale prowadzenie, silnik zawieszenie- wszystko dziala super ,w srodku cicho , nic nie skrzypi. znalazłem tylko 2 ogniska rdzy wielkosci paru mm.Dobrze sie prowadzi a mocy wystarzcza , choc tego nigdy za wiele. Jak ktoś planuje zakup szukac od pierwszego własciciela. jesli jest duzo rdzy tzn ze byl bity.
3,4
~kid
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Na bezynie ok.,gaz w przypadku tego silnika to nieporozumienie. W trasie ujdzie ale w mieście tragedia i nie pomogły regulacje ,wymianaświec itp. DZIADOSTWO! (Silnik)
3,8
~dym
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Mam ten samochod juz rok i moge sie wypowiedziec o spalaniu, lpg sekwencja , po miscie okolo 14 a w trasie okolo 11, sam sobie regulowalem instalacje dlatego nie czuje roznicy w mocy pomiedzy lpg a bp i co ważne nie mam mieszanki za ubogiej jak pewnie niektórzy chwaląc sie ze im pali 9l. Pamietajmy ze lpg spala sie okolo 20% wiecej wiec jak ktos ma tak samo na bp tzn ze ma za uboga mieszanke. (Łatwość utrzymania (pod względem kosztów) )
~loko
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
moze mam go od nie dawna ale wczesniej jezdzilem oplami i wbrew niektórym tu opinią ,moge smialo powiedziec ze ford jest lepszy ,naprawde lepsze plastilki i lepsze spasowanie, silniki malo awaryjne , lepsze wrazenia "słuchowe" . A rdzewieja podobnie jak ople:), plus to tez trakcja gdzie opel wypadał słabiutko. no i nadwozie kombi super, tu tylko omega mu dorównuje
4,1
~g
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
najlepiej trzymający się drogi samochód spośród znanych mi, lepszy nawet od A8 i Accorda (Układ jezdny)
~straznik71
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
Ogólnie samochód OK. Jeżeli stosujemy do napraw części motokrafta (fordowskie) to przebiegi między kolejnymi naprawami są duże i będziemy rzadko zaglądać do warsztatów. Zużycie paliwa jak na samochód o masie prawie 1400 kg. niskie. Zabezpieczenie antykorozyjne nie idzie w parze z resztą. Moc 115 KM nie jest imponująca polecam jednostki 2.0 lub 2.5 6V
~Hardstyle@onet.eu
Kombi 1.8 i 16V 115KM 85kW
Bardzo wygodne i bezpieczne dobrze się trzyma drogi (Układ jezdny)
~slusarz76@yahoo.pl
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
auto ma przejechane 185000 (lub więcej) nie mam książki serwisowej lecz nic nie stuka zero luzów silnik pracuje cichutko brak jakichkolwiek wycieków zawieszenie sztywne karoseria z oryginalnym lakierem na nadkolach pojawiają się niewielkie wypryski rdzy lecz w końcu auto ma 10 lat!! Może trafiłem na zadbany model! Jak na razie nie ma na co narzekać (Bezawaryjność (poważne usterki))
~mondek
Hatchback 1.8 i 16V 115KM 85kW
dobre ponieważ ma duże szyby jak widomo dużo ciepła ucieka przez nie ale i tak jest gorąco w nim. (Wentylacja i ogrzewanie)