Lista ocen Ford Mondeo II Sedan 1.8 16V 115KM 85kW 1993-2001 (50) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 92 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Northools
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
Układ jezdny w mojej ocenie jest dość przeciętny. Prowadzi się tak sobie. Zawieszenie co prawda jest proste z przodu, gorzej z tyłu. Z pewnością części zamienne są tanie a nawet bardzo. Dla przykładu sprężyna kosztuje ok 110 PLN a końcówka drążka kierowniczego od 35-80, przyzwoita ok 50 PLN. Jeśli ktoś chce zaszaleć i kupić Lemfordera, proszę bardzo zapłaci 80 PLN/szt. W mojej ocenie nie warto bo i tak wybije się równie szybko. Układ...
~rivious
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
Bardzo fajnie się jeździ latem, zimą idzie jak czołg, lepiej niż mondeo mk III i pewnie nie jeden nowszy samochód tej klasy. Fajna, mała kierownica, sprawdza sie przy bardziej agresywnej i dynamicznej jeździe. Łatwy do wyczucia samochód, dobrze trzyma się drogi. Świetne przekazanie intencji prowadzącego na koła. Rewelacyjne hamulce, ilekroć przesiadam sie z mk III, ląduję na przedniej szybie.
~chokai@poczta.onet.pl
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
Po kolejnych 60 tys.: Parę dni temu sprawdzałem amortyzatory, przód zadziwiająco zdrowy (78% i 80%), tył trochę gorszy ale nieznacznie (różnica 9%), co jak na nasze drogi i przebieg (myślę że licznik był jednak trochę przekręcany) jest oznaką dużej solidności.Podobno za jakiś czas powinienem wymienić jakieś gumy na przegubach (?), ale ponieważ od 3 lat NIC nie robiłem więc uważam że jest ŚWIETNIE.
~krzychu z gliwic
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
jestem bardzo zadowolony.Szczególnie przy dłuższych trasach podróżuje się komfortowo , samochód międziutko pokonuje nierówności , dziury , zakręty itp. czasami tylko przy dużych prędkościach trzeba uważać na zakrętach , bo samochód czasami traci sterowność , ale może jest to wina nienajlepszych opon jakie używam.
~Jacenty
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
Prowadzi się b. dobrze. Super zwrotny mimo wielkości (lepszy niż mój drugi Punto II). Amortyzatory (oryginalne!) zmienilem po 200000 na Sachsy - ale fabryczne były lepsze (miększe). Chyba jednak zawieszenie silnika i układu jezdnego mogłoby być lepiej wyciszone -w takim aucie chyba powinno być jednak cichutko.
~Kuba, koobu@poczta.fm
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
Tutaj zdecydowanie super - zawieszenie zapewnie naprawdę bardzo duży komfort, większy niż niejedna dzisiejsza limuzyna, przy jednoczesnym dobrym trzymaniu na zakrętach. Odpowiednia sprężystość (nie za duża) ułatwia skuteczne hamowanie. W słynącym z układu jezdnego Focusie zawieszenie niewiele się zmieniło - to najlepszy dowód.
~andrae
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
W tej klasie jest mistrzem. VW Passat to przy nim wóz drabiniasty. Bardzo dobre wspomaganie, Swietne własciwości jezdne. Dobrze trzyma się drogi. Mam ESP co dodatkowo potęguje te właściwości. Polecam dokupienie tej opcji zamiast kolejnych głośników, alufelg lub innych bzdetów, na te dodatki przyjdzie czas później
~sinn.fein@gazeta.pl
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
jeden z lepszych w tej klasie - sprężysty, bezpieczny i nie grozi wypadaniem zębów, niestety tłucze się niemiłosiernie na polskich drogach /za granicą przestaje - pewnie kwestia klimatu ;-)/
~lucky
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
Doskonały. Po 220 000 km trzeba było wymienić amorki, ale to normalne po takim przebiegu. Hamulce starczają na 50-60 000, ale dobre, a nie najtańsze.
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo II Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
10,7
~moto
Sedan 1.8 16V 115KM 85kW
Smaochod bardzo dobrze trzyma sie drogi.Nie jest to ikdeął ale jest wporzdku.Kompromis pod wzgledem komfortu a sportu.
Ford Mondeo II Sedan