Lista ocen Ford Mondeo III Hatchback (231) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 162 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~aviator1
Hatchback 2.0 TDCi 130KM 96kW
Nie można narzekać, jest 6 biegów więc w trasy idealnie. Na trójce ma super odejście, na szóstce czuć przyspieszenie do 180 km/h. Nie ma luzów, nie ma sie do czego uczepić.
~dm
Hatchback 2.0 16V 145KM 107kW
Tutaj już trochę gorzej. Być może to tylko wada mojego egzemplarza, ale dwójka wchodzi opornie, potrafi zgrzytnąć, trzeba do niej trochę cierpliwości. inne biegi ok.
~Jaza258
Hatchback 2.0 TDCi 130KM 96kW
Skrzynia biegów ma do dzisiaj bardzo precyzyjne przełożenia. Nie licząc zmian biegów przy zimnym silniku, skrzynia jest naprawdę perfekcyjna, szczególnie biorąc pod uwagę wiek auta.
~irongreg
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Nie jest bardzo precyzyjna, ale wiadomo takie rzeczy tylko w mercedesach - mówią. Krótko - precyzyjnie wybiera biegi. Ma dość długie przełożenia, nie stwarza większych problemów.
~Andriu23
Hatchback 2.0 TDCi 130KM 96kW
Biegi wchodzą bardzo gładko i bezproblemowo, bez zacięć. Wsteczny wolałbym podnoszony a nie łamany, czasami. Skrzynia 6-cio biegowa ułatwia podróżowanie i zmniejsza spalanie.
~Martinez
Hatchback 2.0 TDCi 130KM 96kW
Sześcio stopniowa manualna. Szkoda że dwa pierwsze biegi są takie krótkie. Zasadniczo można by ruszać z dwójki. Na długie podruże idealna, trochę denerwuje w mieście.
~jszyndler@yahoo.com
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Taka skrzynia dla faceta, chodzi dosyć ciężko ale pewnie (mi bardzo odpowiada), czasem przyhaczy. Zestopniowanie niezłe, jak dla mnie 2 i 3 mogłaby być trochę dłuższa.
~MMS
Hatchback 2.0 TDCi 130KM 96kW
Biegi wchodzą idealnie, nie jak w budyniu, tylko z lekkim oporem i klickiem, sprzęgło bardzo dobrze pracuje, przy tym przebiegu jeszcze mam oryginalne i sprawuje się świetnie
~Czybyszew
Hatchback 2.0 TDCI 115KM 85kW
6 stopniowa skrzynia jest naprawdę fajną sprawą i zwiększa możliwości mondka. Przyczepić się można jednak do sposobu włączania wstecznego ale to kwestia przyzwyczajenia.
~Tomasz
Hatchback 2.2 TDCi 155KM 114kW
przy 6 biegowej skrzyni 1, 2, 3 za krotkie przelozenia, ktore sprawiaja, ze mondeo jest glosne i jakby oporne, szczegolni na 1. pozostale biegi 4 ok, 5 i 6 to juz sama przyjemnosc.
Ford Mondeo III Hatchback