Lista ocen Ford Mondeo III (836) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 701 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mondziorno
Kombi 1.8 16V 125KM 92kW
Duże auto dużo pali. Kto chce spalać 4l/100 niech kupi skuter. Na trasie przy jeździe 100-120kph - 7l co uważam za bardzo dobre osiągnięcie. Miasto - spali tyle ile się wleje. Nie mniej niż 10L a teraz jak jest zimno to nawet 15L przy jeździe na krótkich odcinkach. Na śmierdziucha jednak bym w życiu nie wymienił.
~tomi__m@tlen.pl
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
Mam ciężką nogę, ale uważam, że powinien i tak mniej palić. Po Warszawie w ciągłych korkach pali 8litrów. Trasa (140km) - 5,8l. Trasa 180km - 7l Ceny przeglądów patrząc na konkurencję to są tanie. Jeżeli chodzi o części to uważam, że jest to bardzo tanie. Wcześniej jeździłem Focusem i nieodczułem, że mam droższy samochód.
~Arek P./arpes
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
przy rozsądnej jeździe w trasie można zejść do około 7-7,3 litra na 100 km,w mieście trzeba się liczyć ze spalaniem w okolicach 9-11 l/100km ; nie jest to wynik rewelacyjny ale również nie strasznie wysoki...ostatnio udało mi się zejść w cyklu tylko miejskim do około 8,4 l/100km więc myślę,że jest to rewelacyjny wynik
~Coby / coby8@interia.pl
Sedan 2.0 145KM 107kW
stając w korkach komputer pokaże nawet i 15 litrów, jednak zawsze około 440 km na baku się przejedzie. w przypadku spokojnej i rownej jazdy przez Polske (bez klimy) myślę, że i 700/800 da rade... jadąc równo około 90/100km/h będzie palił 7/8 - co według mnie jest rewelacją! (taki mi palił) aha i co istotne jeżdzę automatem.
~seba
Hatchback 1.8 16V 125KM 92kW
Ford Mondeo to niekwestionowany lider jeśli chodzi o atrakcyjność kosztów jego utrzymania. Jest on nieporównywanie tani w stosunku do samochodów innych marek w tym samym wieku i tej samej klasy, np. w porównaniu do Opla Vectry C, średnia cena Forda Mondeo jest o ok. 4 tys. zł niższa od Vectry.
~lukracer
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Oczywiście psuje się - jak to samochód z wiekiem coraz bardziej. Koszty napraw i części nigdy nie były dla mnie czymś nieosiągalnym. Zużycie paliwa (diesel) niezbyt wysokie. W razie potrzeby mnóstwo części na rynku - nowych i używanych. Tak więc koszty utrzymania oceniam jako średnie lub nawet niskie.
~kalu
Sedan 1.8 16V 125KM 92kW
W dużym mieście spalanie oscyluje przy dynamicznej jeździe średnio w granicach 13-14l LPG. Na długiej trasie przy prędkości 140km/h - 11l LPG a 160km/h już 14,5l LPG. Na drogach krajowych przy predkościach ok. 100km/h wynosi 9-10l LPG. Jadąc po tych samych drogach jak karawana spaliło mi średnio 8l LPG.
~Erick
Sedan 1.8 16V 110KM 81kW
Tutaj jest gorzej. Jako że poruszam się głównie po mieście i nie na długich dystansach - spalanie bywa bolesne. Około 12 litrów/100km na typowo miejskim cyklu to dla mnie nieco za dużo, no ale coś za coś. Ceny części są albo śmiesznie niskie, albo... przeciętne, jak dla niemieckich aut.
~Mondeo jak najbardziej ale chyba st 220
Hatchback 2.0 16V 145KM 107kW
mam lpg także naprawdę tanio w mieście w zależności czy to zima czy to lato klima od 10l przy ekonomie do 12 -13l normalnie,na maxa nie sprawdzałem. Za to na trasie przy prędkości 90-100 km/h jadąc bez kręcenia na biegach zeszedłem do 7.8 l lpg. 120-160km/h ok 12-13l także myśle że ekonomiczne auto
Dziennik kosztów dla Ford Mondeo III
7,2
10,4
12,6
~Belzebub
Hatchback 2.0 TDCi 130KM 96kW
Na uwage zasluguje niskie spalanie w trasie ktore spada nawet do 5,7 litra. W miescie zdecydowanie wiecej pali nawet o 3-4 litry. Bardzo wysoki koszt wymiany dwumasy i calego sprzegla, ze wzgledu ze to 130 a nie 115KM i nie piecio a szesciobiegowa skrzynia koszt czesci jest wyzszy o 700 zl..