Lista ocen Ford Mondeo III (836) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 701 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Zimbrados
Hatchback 2.2 TDCi 155KM 114kW
No i tu mam dylemat co Wam napisać. Miasto 8,5-9. Nie oszukujcie się, że będzie tanio. 2.2l i 155 KM trzeba nakarmić. Autostrady (to żywioł tego auta) średnio około 6,5 przy około 140-150. Jest super. Każdy musi sobie sam odpowiedzieć na pytanie co lubi, gdzie jeździ i na co go stać.
~Ford Mondeo mkIII 2.0TDDi
Sedan 2.0 TDDi 115KM 85kW
Zużycie paliwa to jakaś porażka tego auta, na trasie nawet dobre spalanie 6 do 7 litrów, lecz miasto to dramat, 10, 12 litrów. Przy bardzo spokojnej jedzie a wręcz toczeniu się spalanie ok 8, może nawet trochę mniej. Cena przeglądów ok, ceny części nie orginalnych ale dobrych do przyjęcia
~SOPOTman
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Sporo zależy od tego jak dynamicznie jeździmy, jak jesteśmy załadowani oraz od ilości pokonywany jednorazowo kilometrów. Niebagatelne znaczenie ma również temperatura na zewnątrz. Podczas mrozów i pokonywaniu krótkich odcinków auto będzie paliło nawet 2 litry więcej niż \"normalnie\".
~Król Julian
Sedan 1.8 16V 125KM 92kW
autem jeżdżę codziennie do pracy , najpierw pokonuję odcinek około 7-8km, przy prędkości około 90km/h auto na zimnym silniku spala mi wtedy około 8-8,5l/100km . później wskakuje na 5 kilometrów na autostradę prędkość średnia 120km spalanie podobne jak wcześniej 8 , góra 8,5. w mieście potrafi spalić do 10
~przemek
Kombi 2.0 TDCI 115KM 85kW
dla mnie, a mialem naprawde duzo aut, rewelacja troche maly zbiornik 58l, zona jezdzac 30%miasto reszta trasa 4.9l/100km, u mnie okolo 5,7l/100km, po zalaniu do pelna komputer pokazuje okolo 1200km do przejechania-srednie licze z wlanych litrow ropy z banki a nie z kompa, jezdze spokojnie
~bialy0503
Kombi 2.0 TDDi 115KM 85kW
Pali jak na tak ciężkie auto stosunkowo mało. Miasto 7-8L Trasa 5,5-6L Staram się jeździć ekonomicznie. Moim rekordem było 5L,ale to była długa trasa.Ceny części nie są drogie.Mój ford nie jest szczególnie usterkowny więc nie mogę się na ten temat za dużo rozpisywać.Plusem jest łańcuch rozrządu.
~kitustrak
Kombi 2.0 TDCi 130KM 96kW
Tu opieram się tylko o wskazania komputera (to jeden z tych bajerów, które niczemu nie służą) i obawiam się, że wynik rzeczywisty może odbiegać na 0,5-1 L w górę. Jednak nadal jest to wynik satysfakcjonujący dla olbrzymiego kombi o dobrej dynamice. Tym bardziej, że jeżdżę dosyć szybko ale staram się płynnie.
~lancer9mr@yahoo.co.uk
Hatchback 2.0 16V 145KM 107kW
W trasie pali niemal tyle co w miescie. Nigdy nie udalo mi sie zejsc ponizej 9.3 ltr/100Km. Za to max co osiagnalem to 13.0 ltr/100Km. To jest dosyc ciekawe. Zrobilem nim troche kilometrow i mam porownanie. Ceny przegladow korzystne. Niestety czesci nie sa juz takie tanie, jakby sie moglo wydawac.
~Koleś
Hatchback 2.0 16V 145KM 107kW
Jak na 145 KM to rewelka - trasa z rodzinką i wakacyjnym ekwipunkiem to 7 litrów/100km, miasto to już różnie ale średnio 9-10 litrów a bywało i 12. Dodam jednak, że jadąc samemu i ekonowicznie na dystansie 100km zszedłem do 6 litrów :) Ceny przeglądow (nie w ASO) to standardzik, ceny części chyba norma.

Usterki Ford Mondeo III

Ford Mondeo III – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Marcin Wolsztyn
Kombi 2.0 TDDi 115KM 85kW
Co do minimalnego spalania to zrobilem okolo 800km w tym 3/4 autostdzie z predkoscia oolo 120-130 bez szalenstw reszta na polskich drogach tez okolo 120-130km. Zdziwilo mnie ze spalil 6,5 l/100km gorzj wypada na krotkich odcinkach (okolo15-20km) nie potrawie zejsc ponizej 7,5 zazwyczaj wychodzi mi 8.