Ocena kierowcy - Ford Mondeo IV Kombi

mm, 7 lat temu
Silnik 2.0 Duratec 145KM 107kW
Rok produkcji 2010
Ford Mondeo IV Kombi 2.0 Duratec 145KM 107kW 2007-2014 - Oceń swoje auto
Bardzo solidne auto, brak poważnych usterek. Mondeo znakomicie się prowadzi, super trzyma się drogi. Jest bardzo wygodne, dużo miejsca dla kierowcy i pasażerów. Na plus ogrzewana przednia szyba. Uważam, że do tak dużego auta 2.0 145KM jest nieco za słabe - zwłaszcza jeżeli chodzi o przyspieszenie. Brakuje też 6 biegu. Z drugiej strony jest to solidna, niezawodna jednostka. Co do spalania - jest ono dość spore. Przy prędkości 140 km/h pali 9-10 litrów w zależności od załadowania auta. W mieście 12-14 (lato-zima). Po krajowych drogach 7,5. Dziwne, że auto tej klasy nie ma wyłączanej poduszki powietrznej pasażera w standardzie - w ASO można domontować. Generalnie jestem zadowolony, duży komfort jazdy i bezpieczeństwo.
Silnik niezawodny, jednak do tak dużego auta jest trochę za słaby - brakuje dynamiki.
Brakuje 6 biegu.
Znakomity - auto wspaniale zachowuje się w zakrętach, trzyma się niesamowicie drogi.
Fotele mogłyby być wygodniejsze.
Klimatyzacja działa bardzo dobrze, mega plusem jest ogrzewana przednia szyba - zwłaszcza gdy auto musi postać na dworze w zimie.
Auto jest bardzo duże, jestem wysoki a mam bardzo dużo miejsca dla siebie, podobnie pasażerowie z tyłu.
Mogłoby być nieco ciszej.
Części nie są drogie, bo auto jest bardzo popularne. Jednak dość dużo pali, więc na paliwo trzeba zarobić ;)
Mondeo można dostać w dobrej cenie, jednak lepiej nie porównywać tego z najniższymi cenami z polskich aukcji - przeważnie to lewe auta. Polecam znaleźć auto na niemieckich aukcjach, dodać 10-20% i w takiej cenie szukać auta w Polsce, lub bezpośrednio za zachodnią granicą.
Nie miałem wielu problemów, ale z tego co się spotkałem - auto ma problemy z elektroniką - z tego co mechanicy mi mówią to częsty problem wynikający ze słabej jakości układów. Na dużym mrozie potrafi nie zamknąć się maska - linka zamarza.
Nic mi się nie zepsuło.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Duratec 145KM 107kW [l/100km]