Lista ocen Ford S-Max I Van Facelifting 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW od 2010 (12) - Silnik

Na liście zabraknie 3 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Karol
Van Facelifting 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Mój nie ma DPF. W serii powinien mieć 140 KM. Na hamowni wyszło 155KM, a po zaczipowaniu ma 188KM i 415 Nm momentu obrotowego. Silnik znakomicie pracuje, nie pali więcej po czipie, a daje radość z jazdy. Po przejechaniu 53 000 km nic się nie dzieje z silnikiem czy jego osprzętem. Wszystko śmiga jak należy. Rozrząd wymieniamy dopiero po 240 000 km.
~AREK
Van Facelifting 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Silnik rzeczywiście mógłby być troszkę mocniejszy, ale jak na 1700 kg wagi to jest ok. Ja cieszę się ogromnie, ponieważ mam wersję po liftingu ale jeszcze bez filtra DPF czyli cząstek stałych. Przy zakupie Disla z tym filtrem ludzie jeżdżący tylko po mieście powinni się mocno zastanowić, bo może ich to później mocno boleć w serwisie.
~Lux
Van Facelifting 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Silnik 2.0 TDCI czy raczej HDI to teoretycznie mocne i oszczędne źródło napędu. Nie zawiódł mnie nigdy, ale w aucie tej wielkości wcale nie grzeszy jakąś porywającą dynamiką, a potrafi napsuć krwi w serwisie. Awaria filtra DPF jest pewna niczym śmierć i podatki, a jego usunięcie wcale nie musi być końcem problemów z autem.
~Paweł
Van Facelifting 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Silnik bardzo dobrze radzi sobie z ciężkim przecież autem. Pewnie dlatego, że ma jakieś 10% więcej mocy niż katalogowo. Nie przenosi na kabinę wibracji. Elastyczności może brakować powyżej 150 km/h ale załatwia to chip, po którym moc wzrasta do 180-190 KM, a moment 300-340 Nm.
~TomEnRobbin12
Van Facelifting 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Silnik Diesla bardzo fajne sobie radzi w każdych warunkach. Spalanie mieszane to max 6L/100 km. Najniższe spalanie to 3,8L/100km. Spalanie wakacyjne 4 osoby+ bagaż 5,5L/ 100km starają się jechać+/-120 km na godzinę.
~fenzelek
Van Facelifting 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Jak dla mnie wydaje sie ze to byl optymalny wybór (elastycznosc wystarczajaca), w porownaniu z 1.8 125kM w mondeo na pewno duzo cichszy.
~MAREK O.
Van Facelifting 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
SILNIK 2.0 - 163KM. NAJNOWSZY MODEL S-MAX. SPALANIE BARDZO WYSOKIE NIESTETY. CHOCIAŻ ELESTYCZNOŚCI JEST BARDZO DOBRA.
~Jacek
Van Facelifting 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
140 KM wystarcza bez problemu , mocno dynamiczny i elastyczny . Naprawdę daje rade .
~MIREK
Van Facelifting 2.0 Duratorq TDCi 140KM 103kW
Bez zastrzeżeń ,jak na takie auto wystarczy taka moc.Przypomnę że to auto rodzinne.
~Darek
Bardzo przyzwoicie