Lista ocen Ford S-Max I Van (91) - Ergonomia

Na liście zabraknie 95 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Babu
Van 2.0 TDCi 140KM 103kW
Szukałem, szukałem... i nie mam się do czego doczepić. Wszystko w zasięgu ręki i intuicyjnie do odnalezienia. Jedynie starowanie AC wymaga pewnego przyzwyczajenia. Kapitalne schowki, duże kieszenie w drzwiach ( od kierowcy mam schowane 5 kamizelek odblaskowych, gaśnicę i kilka bibelotów... mało? ).
~Jarek
Van 2.3 Duratec 161KM 118kW
Nie mam z brakiem widoczności specjalnych problemów. Może trochę ograniczają widoczność przednie słupki. Kamera cofania w aucie kolegi zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie i w następnym s-maxie chciałbym też mieć taką (głównie z myślą o żonie, której już tak dobrze nie idzie parkowanie).
~Michał
Van 2.5 i 20V 220KM 162kW
Minus za brak wyłącznika poduszki w standardzie (można dołożyć) i tylko 2 isofixy (po lifcie są 3) w aucie z założenia rodzinnym (są auta, które nawet z przodu mają isofix). Szklany dach to fajny gadżet, szkoda że nie można go kompletnie zasłonić jak słońce zbyt grzeje.
~Czarek
Van 2.0 TDCi 140KM 103kW
Nareszcie Ford zrezygnował z kluczyka pod logo maski, zwykła dzwignia jest OK; minus- w Mondeo był gazowy amortyzator przytrzymujący pokrywę silnika, tutaj pręt. Reszta super, szczególnie pozycja za kierownicą. Bardzo wygodne siedzenia. Inne uwagi w dziale Przestrzeń
~Loro
Van 2.0 TDCi 140KM 103kW
Wszystko ładnie pochowane, duża ilość schowków. Niestety koło dojazdowe w bagażniku, wnęki na koło BRAK! Oryginalnie wyposażony w zestaw naprawczy. Możliwość przewożenia rowerów do 3 szt. wewnątrz auta. Activity kit własnego wykonania.
~Marek
Van 2.0 TDCi 140KM 103kW
Wszystko na miejscu. Słyszałem opinie że hamulec ręczny jest w złym miejscy. Fakt jest inny, ale to tylko wizualnie, natomiast ergonomicznie wszystko jest ok. W sumie bardzo mi się podoba, każdy pyta się widząc go pierwszy raz co to jest.
~kgb100
Van 2.0 TDCi 140KM 103kW
Denerwuje parę rzeczy: - najgorsze są zbyt wąskie siedzenia, - bezsensowne załączanie świateł długich, - odwrotne niż zwykle załączanie tylnej wycieraczki, - temperatura mogłaby być podawana na oddzielnym wyświetlaczu a nie jako podmenu (czepiam się :-)
~Rudzo
Van 1.8 TDCi 125KM 92kW
wszystko pod ręką, wielofunkcyjna kierownica, hamulec elektryczny pracuje bez zarzutu, chyba że wysiadnie wentylator chłodnicy i samochód przegrzeje się w 40 stopniowym upale - pada hamulec, otwieranie szyb itp. - taka ciekawostka
~Krzychum
Van 2.0 i 16V 145KM 107kW
Wszystko na swoim miejscu i trudno się do czegoś przyczepić chociaż klasyczna dźwignia hamulca awaryjnego bardziej by mi odpowiadała. Zasłonki okna dachowego mogłby być z lepszego materiału - nieprzepuszczającego słońca.
~Fazabb
Van 2.0 i 16V 145KM 107kW
Ergonomię można bardzo pochwalić. Schowki duże i dużo, oparcia tylnych foteli pochylane, bardzo przestronnie a wszystkie elementy wyposarzenia znajdziemy tam gdzie się ich spidziewamy.
Ford S-Max I Van