Lista ocen Honda Accord VII Sedan 2.2 i-CTDi 140KM 103kW 2003-2008 (54) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 31 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~accord2007
Sedan 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
zmiana biegów na 9/10 krótkie skoki lewarka i bardzo percycyjne mam porownanie z BMW 530d e60 w manualu i tam biegami \"wachluje\" sie jak w jelczu :). Jedyny minus to sprzeglo a dokladnie docisk z samoregulacją, który jest za slaby na ten silnik(po negocjajcjach w ASO cena wymiany na ORI czesciach 2000PLN). W serwisie przyznają ze często sprzęgla poprawiają w nówkach zaraz po przyjeździe z fabryki.
~kruger,powraca do bmw
Sedan 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
co do samej skrzyni bez zarzutow lecz jesli chodzi o przeniesienie napedu tj. sprzeglo i dwu masse to musze powiedziec prawde ,dwumas padl przy ok 200tys z powodu wysokich kosztow wymienilem na urzywany (ponoc po przebiegu 58000~) ten padl po moich 4000 ,nastepnie wymienilem go wraz ze sprzeglem co kosztowalo 2000tys bez kosztow serwisu...
~Alek
Sedan 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
Skrzynia biegów to dla mnie ogromna zaleta tego auta. Biegi można zmieniać bardzo szybko i precyzyjnie, czyniąc start spod świateł błyskawicznym jeśli tego chcemy. Myślę o zamontowaniu short-shiftera, bo świetnie by się tutaj sprawdził. Beznadziejna jest natomiast sama gałka zmiany biegów.
~blade1982
Sedan 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
skrzynia bardzo precyzyjna, biegi precyzyjnie wchodza tam gdzie tego oczekuję, skok samej skrzyni jest w sam raz a drązek poręczny. Nie mam żadnych uwag...no mże tylko lakier na elemencie plastikowym jest kipeskij jakosci i po kilku latach potrafi sie wytrzeć (drobnostka)
~Szymon
Sedan 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
Tu słabo, ale pewnie częściowo dlatego że poprzednio jeździłem automatem który poprostu mnie rozleniwił. Tak czy inaczej troche haczy, biegi wchodzą z lekkim oporem, ogólnie nic przyjemnego tym bardziej w mieście.
~jakubk21
Sedan 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
Biegi zmienia się bardzo precyzyjnie, krótkie skoki lewarka. Szkoda, że brak szóstki ale piątka całkiem fajna. Prędkość 140km/h, obroty ok 2500. Fajnie się zbira na najwyższym biegu. Trzeba koniecznie pamiętać o wymianie oleju.
~Daniel
Sedan 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
Jest bardzo dobrze, lecz mogło by być lepiej. Krótszy skok dźwigni zmiany biegów dał by większą przyjemność. Ogólnie - lepiej niż w Renault, podobnie jak w Audi. Gorzej niż w Prelude i Accordzie Type-R.
~dat
Sedan 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
idealna, jezdziłem audi a4 i fordem mondeo oraz oplem vectrą i nie mają szans w porownaniu z accordem. toyota avensis tez jest daleko w tyle ze swoją skrzyną biegow.
~ADAM
Sedan 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
W moim egzemplarzu niezawodna, świetnie wrzuca się biegi, szczegolnie dlugi 3 bieg przy jezdzie miejskiej bardzo się przydaje, mocno ciągnie na 4.
Dziennik kosztów dla Honda Accord VII Sedan 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
7,4
~Brutus
Sedan 2.2 i-CTDi 140KM 103kW
Skrzynia 6 biegów krótkie skoki lewarka precyzja. Honda zawsze miałe dobre skrzynie biegów. W poprzednim accordzie 2.0 benzyna tez było super!
Honda Accord VII Sedan