Lista ocen Honda Civic VI (826) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 631 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~qidd
Hatchback 1.4 i 75KM 55kW
Sprzeglo bierze dosyc wysoko - biegi wchodza dobrze - przy wstecznym pojawia sie ´chrobot´ lub wsteczny jest blokowany (wsteczny wbijany w stanie spoczynku) .. wystarczy wbic jedynke .. dwojke i potem wsteczny powinien wchodzic bez problemu
~Piotrek
Hatchback 1.4 i S 90KM 66kW
Czytałem, że niektórzy mają problem z wrzuceniem wstecznego... chyba mają też inne problemy ale to nie wina skrzyni biegów;-) Wszystkie biegi wchodzą idealnie pod warunkiem, że lewarek obsługuje człowiek, a nie dresiarz. W porównaniu no VW - klasa!!!
~lintu
Sedan 1.4 i 90KM 66kW
Nieźle, ale nie idealnie - być może do wymiany jest już olej albo wyrabiają się synchronizatory. Czasem pojawia się problem z jedynką albo wstecznym i z płynną redukcją w zimne dni. Zasadniczo jednak działa dobrze.
~Maxomin
Hatchback 1.4 i S 90KM 66kW
Olej w skrzyni ten sam co w silniku. Synchronizacja biegów mogłaby być trochę lepsza. Fajny krótki skok i łatwość wyczucia biegów. Czasami jest problem z wrzuceniem wstecznego ale po ponownej próbie już siedzi \"R\"
~JPNgeek
Hatchback 1.4 i S 90KM 66kW
Gdyby nie to że ktoś w przeszłości nie umiejetnie zmienial biegi bylaba idealna, wczesniej w V gen przy przebiegu ponad 300 tyś skrzynia chodziła jak nowa. Koledzy ze szrotwagenów nie wierzyli patrzac na przebieg
~Kondri6
Sedan 1.5 i 114KM 84kW
Jak kupiłem to auto była już trochę zjechana i jest nadal bo nic przy niej nie robiłem, ale jednak działa nadal bezproblemowo. Podobno problemem bywa wsteczny, ale grunt, że wchodzi. Pierwszy i drugi bieg dosyć długie.
~kw1nto
Hatchback 1.5 i 114KM 84kW
Skrzynię biegów oceniam na dobry + Biegi zmienia się łatwo i przyjemnie, bez oporów, precyzyjnie. Małym mankamentem jest niestety wsteczny bieg (wszystkie Civiki się z tym borykają) - nie zawsze wchodzi za pierwszym razem.
~Wojtek
Kombi 1.8 16V VTi 169KM 124kW
Pracuje bardzo precyzyjnie, ale przełożenia bym zmienił odpowiada mi tylko 1 :( 2,3,4 zdecydowanie za długie ( to mam zamiar zmienić ), jakby były krótsze to topiero rakieta by była, a 5 jest za krótka ( ale to już zmieniłem )
~pavulon_81@tlen.pl
Kombi 1.5 16V 114KM 84kW
nisko krótko pewnie świetnie tylko czasem szczególnie zimą trzeba poprawić wsteczny koszty co 120 000 wymiana oleju mtf hondy koszt 74pln/litr wchodzi 1.8litra wlejesz coś innego będziesz cierpiał brak zamienników
~Hubal
Hatchback 1.4 i S 90KM 66kW
Skrzynia biegów jest dla mnie nie wygodna, troszeczkę za mały drążek zmiany biegów. Przełożenia są bardzo długie, a piąty bieg bardzo daleko,( tzn. pasażer jadący obok mnie musi schować kolano, bo tam znajduję się bieg piąty).