Lista ocen Hyundai Getz (206) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 192 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rafał
Hatchback 1.1 MPI 66KM 49kW
Samochód szybko się nagrzewa, już po paru minutach czujemy letnie powietrze. Bardzo dobry kierunek na przednią szybę - Praktycznie cała powierzchnia jest ogrzewana + nawiewy na boczne szyby. Podczas jazdy nie ma problemów z parowaniem nawet gdy podróżuje parę osób. Brakuje tylko dodatkowego nawiewu na tył. Klimatyzacja ma przeciętną wydajność, nawet po dobiciu czynniku, ale to być może już kwestia wieku i mniejszej wydajności innych elementów...
~enzo
Hatchback 1.4 97KM 71kW
Ogrzewanie bardzo dobre, zaś z wentylacją bywa różnie. Auto od nowości bardzo się paruje co jest denerwujące przy letnich deszczach gdyż na parę działa tylko i wyłącznie ciepłe powietrze, które usuwa je w parę sekund. Problem w tym, że w lecie już jest ciepło, dodatkowe grzanie powoduje pocenie się kierowcy lub otwarcie okna (zamiast ogrzewania) i dostawanie się deszczu do środka auta. Tak czy inaczej jest się wtedy mokrym.
~Sławek
Hatchback 1.1 MPI 66KM 49kW
Nawiewy rozlokowane w odpowiednich miejscach. Małe nawiewy skierowane na szyby boczne skutecznie ją odparowują. Nawiew na przednią szybę rozprowadza powietrze po całej jej szerokości. Wielkość pozostałych nawiewów jest duża więc wentylacja jest skuteczna. Regulacja siły nawiewu 4 stopniowa i tu jest problem 1 i 2 są ciche za to 3 i 4 strasznie głośne. Wcale ich nie używam ponieważ mnie denerwują.
~kuzak
Hatchback 1.3 MPI 82KM 60kW
Zimą dobrze radził sobie z 20 stopniowymi mrozami (choć trzeba było przejechać jakieś 5 km żeby dmuchało ciepłem). Chłodzenie jest też wydajne - nie mam klimy. Drobny mankament, jak wentylacją nastawiona jest na zimny nawiem (tak na połowę) to z bocznych nawiewów leci letnie powietrze a tylko z centralnych zimne.
~Adamec
Hatchback 1.1 MPI 66KM 49kW
nie mam klimy :( mam czarnego getza :[ chyba zamontuję klimę ponieważ jak się nagrzeje na słońcu to dmucha do środka cieplejsze powietrze niż jest na zewnątrz. Wentylacja sama w sobie ok. poza tym, że nie mam filtra powietrza a jestem alergikiem ;( - muszę zamontować. Ogrzewanie szybkie i wydajne
~agno
Hatchback 1.3 MPI 82KM 60kW
Ogrzewanie dobrze. W lecie wnętrze się silnie nagrzewa ( duża szyba przednia + czarne plastiki robią swoje). Warto mieć A/C, ale to też ma wady ( brzydkie zapachy, wzrost zużycia paliwa, niebezpieczeństwo przeziębienia się, spadek mocy, - miałem klimatyzację w poprzednim aucie /LAGUNA/ to wiem)
~Piotrek
Hatchback 1.3 MPI 82KM 60kW
Wentylacja działa bez zarzutu dopóki nie pada albo nie sypie śnieg ;-) czyli ogolnie autko ma tendencje do parowania (zaznaczam ze nie mam klimy) ale za to po wlaczeniu nawiewow bardzo szybko szyby odparowują. Zimą autko dosyć szybko sie nagrzewa, szybko też rozmraża szyby (wystarczy kilka minut)
~Dawid
Hatchback 1.3 MPI 82KM 60kW
W zimie dobrze grzeje ale szyba przednia dosyć mocno paruje. Gdy jest wilgoć w aucie to szyba przednia potrafi zamarznąć od wewnątrz i trzeba skrobać ją od środka
~kierowcagetza
Hatchback 1.5 CRDi 88KM 65kW
ogrzewanie jak to w diesel po 2-3 km zaczyna grzać coś nam zimą. klima super jednak chlodnice warto czyms zabezpieczyc przed uszkodzeniem i przedziurawieniem poniewaz wymiana bedzie z robotą kosztowac 1000 pln.. jakas siatka na maske np.
~rafkarw
Hatchback 1.4 97KM 71kW
Od nowości było super. Potem coś schrzanili chyba w serwisie z linkami i teraz przy nawiewie tylko na przednią szybę wieje też troszkę po nogach. Tym nie mniej w zimie po kilometrze jest w miarę ciepło. Klimy nie mam to w kwestii chłodzenia się nie wypowiem.