Lista ocen Jaguar X-Type Sedan 3.0 i V6 24V 234KM 172kW 2001-2009 (13) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 13 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Datos
Sedan 3.0 i V6 24V 234KM 172kW
Wersja sport więc auto trzyma w zakrętach jak przyklejone do drogi. Tylne wahacze to słabość tego modelu na polskich drogach - kiepska wytrzymałość elementów gumowych. Jest jednak na to recepta: wymiana wszystkich gum na poliuretany. Kompletny zestaw oferuje firma z małopolski, wystarczy wpisać w google. Największy plus - można przez wiele godzin podróżować na autostradzie przy prędkościach 180-210 km/h bez najmniejszych obaw o swoje życie...
~NigdyWiecej
Sedan 3.0 i V6 24V 234KM 172kW
Największa katastrofa w tym aucie. Spierniczyli tam chyba wszystko co mogli spierniczyć. Ułożyskowanie kół - padają wszystkie łożyska, ja wymieniłem we wszystkich kołach a także podporę wału. Bicia kierownicy, szumy, wycie i drgania auta z niewiadomych przyczyn, są wśród użytkowników na porządku dziennym. U mnie np. tak się dzieje mimo wymiany hamulców, kół i systematycznie robionego zawieszenia. Napęd 4x4 irytujący ze względu na zbyt czuły...
~Sienek86
Sedan 3.0 i V6 24V 234KM 172kW
Jest dość twardy. Mam 17 calowe felgi z oponami 225/45/17 i w BMW E39 z kołami 245/35/18 było wygodniej. Jaguar waży 1600kg, o 50kg więcej od BMW. W zakrętach prowadzi się bardzo pewnie. Stały napęd 4x4 czyni go wyjątkowym na każdej nawierzchni. Auto nie dla lubiących upalać gumę.
~szarymietek
Sedan 3.0 i V6 24V 234KM 172kW
Całkiem dobry, mam wersję Sport więc jest trochę twardszy ale jeździ się w miarę przyzwoicie. Wada to trwałość, wybijają się szybko gumy i nietrwałe są łożyska w kołach.
Sedan 3.0 i V6 24V 234KM 172kW
Dla mnie trochę za miękko (przyzwyczajenie z BMW). Można było tu włożyć trochę twardsze zawieszenie. Duży plus za bardzo niskie koszty serwisu zawieszenia (mondeo).
~gajer@epf.pl
Sedan 3.0 i V6 24V 234KM 172kW
świetnie trzyma się asfaltu na zakrętach, ale charakterystycznie dudni na wybojach. zawieszenie kiepsko znosi polskie drogi bo po 50-ciu tysiącach km padło tylne zawieszenie :(
~Paweł
Sedan 3.0 i V6 24V 234KM 172kW
Twarde zawieszenie -- o \"pływaniu\" nie ma tutaj mowy. Samochód świetnie się trzyma drogi ale w miejscach nie lubianych przez GDDKIA lepiej zwolnić.
~Tomek
Sedan 3.0 i V6 24V 234KM 172kW
4x4 robi swoje trzyma sie jak przyklejony drogi a w zimie idzie jak cieply noz przez masło bajka !!!
Jaguar X-Type Sedan