Lista ocen Kia Carens II (31) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 25 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~ojrzyk
Minivan 1.8 i 16V 126KM 93kW
Przez 2 lata nic się nie popsuło za wyjątkiem klamek. Złamały mi się 3. Plastik w klamkach jest bardzo kruchy (chyba uległ degradacji po 13 latach użytkowania). Wymiana klamek nie ma sensu, bo wymienimy na takie same. W każdej ze złamanych klamek wspawałem kawałek stalowego kątownika i wszystko działa jak należy.
~Stinger
Minivan 2.0 i 16V 138KM 101kW
gdyby nie pompa hamulcowa, która była prawdziwą awarią to byłyby dwa lata bezawaryjnej jazdy (nie wliczam w to materiałów typu sprzęgło, które mnie osobiście podpadało blacharki, na którą się zdecydowałem i elementów zawieszenia które wymienia każdy)
~Piotr
Minivan 1.8 i 16V 126KM 93kW
Jeśli chodzi o drobne ustetki to napewno zewnętrzne klamki ulegają awarii, na szczęście są dostępne zamienniki lub przy odrobinie czasu i cierpliwości można naprawić samemu, osobiście 2 lata temu naprawiałem 2 klamki i zajęło mi to 2.5godz.
~Grzegorz
Minivan 2.0 CRDi 112KM 82kW
Można wierzyć lub nie, ale żadnych drobnych usterek nie było! W ciągu roku wymieniłem przepaloną żarówkę w reflektorze i bezpiecznik odpowiadający za oświetlenie wnętrza. Zauważyłem też lekkie czerwienienie na tylnym błotniku, ale łatwo jest się tego pozbyć.
~MAREK
Minivan 1.8 i 16V 126KM 93kW
Źle skonstruowane fabrycznie klamki zewnętrzne. Dwie musiałem przerobić a jedną kupić nową bo się ułamywały plastikowe zaczepy jak ktoś (najczęściej żona) próbował otworzyć drzwi zanim odblokowałem zamek pilotem.
~Robert z Warszawy
Minivan 2.0 i 16V 138KM 101kW
zrobiłem dopiero 10 tys km więc nie mogę się mądrzyć ale póki co bezawaryjnie wymieniłem hamulce filtry olej i ogumienie zepsuła się klamka kierowcy ale pęknięty plastik skręciłem wkrętem i się trzyma
~karol skotnicki
Minivan 2.0 CRDi 112KM 82kW
TO jest największa zaleta tego auta 5 lat użytkowania i nigdy nic sie nie zepsuło. Całkowicie bezawaryjny samochód (odpukać w niemalowane oby tak dalej ) wymieniam tylko olej i resztę części eksploatacyjnych.
~Krzysiek
Minivan 2.0 CRDi 112KM 82kW
Pali bezpieczniki. Zarówki trzeba wozić ze sobą. Przez reling dachowy kapie woda do bagażnika (sparciały uszczelnienia)
~RUMUN
Minivan 2.0 CRDi 112KM 82kW
W kwestii niezawodności nie mogę się wiarygodnie wypowiedzieć, z uwagi na zbyt krótki okres użytkowania tego samochodu ( 3 mies.)
Dziennik kosztów dla Kia Carens II
7,4
11,6
11,7
~dzikirzeznik
Minivan 2.0 CRDi 112KM 82kW
Małe drobne rzeczy lubią psuć się najbardziej. Im szybciej będziemy to naprawiać tym mniej roboty później.