Lista ocen Kia Ceed I (372) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 244 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~marecki75@wp.pl
SW 1.6 CRDi 90KM 66kW
czasmi jest mały naprawdę mały problem z biegiem wstecznym i pierwszym. Jeżlei chodzi o wsteczny to zauważyłem, że występuje on tylko wtedy gdy staram się go szybko i \"niechlujnie\" zapiąć. Mała poprawka i jest OK. Pdobnie z jedynką chociaż tu problem występuje naprawde sporadycznie.
~bigman
Hatchback 5d Facelifting 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW
wsteczny czasami wchodzi nieprecyzyjnie z oporem, trzeba wycofać się i jeszcze raz, tak też zalecili robić w ASO i powiedzieli, że to nie jest usterka tylko taka uroda tej skrzyni. Z 1 na 2 też czasami z oporami, lewarek tez wpada czasami w drgania przenoszone z silnika
~lobito
Hatchback 1.6 122KM 90kW
Zestopniowana w zasadzie poprawnie ale V bieg powinien być trochę krótszy , zyskała by elastyczność ale kosztem większego zużycia paliwa . Biegi wchodzą lekko , leciutkie haczenie pojawia się czasem ale zauważam poprawę , po kilku tysiącach km powinno być już OK .
~Dzc
SW Facelifting 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW
Nie wiem czy wina mojego egzemplarza ale na zimnym silniku ciężko wchodzi bieg 1 i 2 tak jak by nie wysprzeglik się do końca bo czuć lekkie zgrzytniecie czasami. Na ciepłym już wszystko ok. Poza tym skrzynia zestrojona idealnie pod ten samochod
~Tybor
SW 1.6 122KM 90kW
Szału nie było, po kilku dniach od zakupu odwiedziłem ASO bo dwójka nie " wchodziła" coś tam " pogrzebali" i jakoś działało :) Cholernie brakuje 6 biegu, na trasie silnik wyje a w samochodzie ledwo słychać muzykę z radia :(
~Kaizen
pro_cee´d Facelifting 2.0 DOHC CVVT 143KM 105kW
Skrzynia biegów działa poprawnie, biegi łatwo się \"wbijają\". Dobrze leżący w dłoni i niezwykle elegancki drążek zmiany biegów.Skoki lewarka dość krótkie. Przyzwyczajenia wymaga nieco za wysoko ustawiony pedał sprzęgła ale to chyba można regulować.
~Bartek z Wroc
SW Facelifting 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
działa bez zarzutu, choć nieco mi brakuje 6 biegu w trasie. 5 bieg jest zestrojony nadzwyczaj szeroko, od 60km /h można jechać na 5tce przy 1,5 tys obrotów, przy spalaniu 4,0 - 5l (teoretycznie) Jak możesz, kup wersję 6 biegową albo automat :)
~grzesiek_27@tlen.pl
SW 2.0 143KM 105kW
Super zestrojona, zwłaszcza na nasze pozbawione autostrad drogi, bardzo krótka skrzynia biegów, 6 bieg można uzyć od 90km/h i już dynamicznie przyspiesza, niestety rzutuje to na prędkość maksymalną, ale w naszych warunkach licznikowe 210km/h wystarczy ;)
~Czarny
Hatchback 5d Facelifting 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW
Na początku wchodziły dziwnie, ale po jakiś 3000 km się chyba poukładało i teraz zmiana biegów to sama przyjemność. Ludzie pisali o problemach ze wstecznym. Na 5000 km mi się zdarzyło 2 razy, że wsteczny nie wszedł. Tylko zmieniać biegi, też trzeba umieć :)
Dziennik kosztów dla Kia Ceed I
6,1
7,8
~Lucius
Hatchback 5d Facelifting 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW
Krótkie i pewnie wchodzące przełożenia, tylny wrzuca się jak w Peugeotach i trzeba mieć przy nim wyczucie (kilka dni jazdy wystarczy). Niezła klasyczna konstrukcja o lekkiej obsłudze chociaż nie jest to szczyt współczesnych możliwości.