Lista ocen Kia Ceed I (372) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 244 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Sebastiangdynia
SW Facelifting 1.6 CRDi VGT 115KM 85kW
6 biegów i brak uwag. Wcale nie trzeba dużo machać dźwignia. Poprzednia wersja Kia Ceed przed face-liftingiem miała gałę do zmiany biegów jak od Żuka. Tym się źle zmieniało biegi i nie wyglądało. Dobrze, że to poprawili.
~Bartek
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Pomimo 213000km przebiegu, biegi wchodzą dalej precyzyjnie, prawie tak jak wtedy gdy była nowa. Sprzęgło daje znać że jego koniec bliski ale jak na to że jest fabryczne to i tak długo przetrwało. Brakuje szóstego biegu.
~Marcin
Hatchback 1.6 122KM 90kW
Na moje brakuje 6-ki, a przynajmniej ja bym dał mu dłuższe przełożenia, 5bieg 2000obr/min to około 70kmh.Co prawda do wyprzedzania nawet nie trzeba redukować.Jeśli chodzi o precyzyjność to 5+, chodzi idealnie klik-klik
~Zv
SW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Bez zastrzeżeń. Poprzednie moje auto miało automatyczną skrzynię więc wyszedłem z wprawy ale szybko się przyzwyczaiłem, na przykład żeby nie wrzucać wstecznego jak auto jedzie jeszcze do przodu inaczej może nie chcieć wskoczyć
~Max3miasto
SW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Skrzynia biegów nieźle zestopniowana, niemniej jednak wodziki wstecznego, jedynki i dwójki strasznie dziwnie umieszczone, jest czasem kłopot z wrzuceniem właściwego biegu zwłaszcza, jeśli się to próbuje zrobić szybko i dynamicznie.
~djmafia
SW 2.0 CRDi 140KM 103kW
jak narazie wsteczny wchodzi calkiem normalnie. moze wydaje mi sie, bo w starej cytrynce bylo o wiele gorzej. jedyne co wkurza jak rano jak jest zimno ogolnie biegi wchodza gorzej, ale to podobno normalka..szczegolnie 2jka.
~Maciej
SW 1.6 CRDi 115KM 85kW
Mam skrzynię automatyczną,zmiana biegów następuje płynnie lecz czas reakcji jest za długi.Jest to skrzynia czteroprzełożeniowa ,powinna być przynajmniej pięcio.Na tym polu niemieckie samochody przeważają.Ogólnie nie jest źle.
~Wojtek P.
SW 1.6 122KM 90kW
Krótka, precyzyjna, choć twarda. Sporadyczne problemy z wbiciem wstecznego. 5-ty biegł mógłby zaczynać się później, co poprawiłoby komfort jazdy z wyższymi szybkościami. Ewidentnie 5-ty bieg spasowany jest mniej więcej na 100-110.
~alegz
Hatchback 1.6 122KM 90kW
Na poczatku mialem problem z wyczuciem wstecznego - pare razy zgrzytnelo... Trzeba po prostu sie przyzwyczaic by wciskac do konca sprzeglo i dobrze docisnac bieg przy zmianie na wsteczny. Biegi do przodu - REWELACJA.
Dziennik kosztów dla Kia Ceed I
6,1
7,8
~wilam00
Hatchback 1.4 109KM 80kW
Biegi wchodzą doskonale. Jedynie do 1nki trzeba użyć nieco większej siły niż do pozostałych biegów. 1 i 2 bardzo silna, 3 elastyczna, 5 ekonomiczna lecz po wcisknięciu gazu przy większych prędkościach spokonie można wyprzedać.