Lista ocen Kia Sportage II 2.0 i 16V 142KM 104kW 2004-2010 (41) - Silnik

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~krisk
SUV 2.0 i 16V 142KM 104kW
Silnik ładnie pracuje, nie powala mocą, ale daje radę podczas wyprzedzania. Od ponad roku założona instalacja gazowa- bez większych problemów) poza jednym błędem, który nieraz się pojawia, ale to chyba wina samej instalacji. Ponadto na wolnych obrotach słychać dzwonienie zaworów, albo łańcuszka rozrządu. Swoją drogą dziwne rozwiązanie- niby silnik ma pasek, ale wałki rozrządu są połączone ze sobą łańcuszkiem, co podraża koszt wymiany rozrządu..
~Yeti
SUV 2.0 i 16V 142KM 104kW
na początku całkiem zrywny, potem przyspieszanie na pełnym obciążeniu już trochę gorzej. Zupełnie niezrozumiały komputer - spalanie, kilometry do przejechania aktualizowane raz w momencie tankowania...
~Stan
SUV 2.0 i 16V 142KM 104kW
Brakuje 6 biegu, wolno się rozpędza ale powyżej 140km/h leci jak rakieta, słabe przyspieszenie na 2 i 3 biegu, silnik bezawaryjny, bierze 1 litr oleju na kwartał
~Łukasz
SUV 2.0 i 16V 142KM 104kW
Troche dużo papa paliwa ale mam gaz to mozna na to nie zwracac jakieja duzej uwagi zreszta i tak sie bardziej oplaca silnik na benzyne poniewaz jest duzo tanszy w naprawach niz dizel
~Maciek
SUV 2.0 i 16V 142KM 104kW
Jak juz napisałem w całokształcie spalanie to największy minus tego auta a co za tym idzie i silnik. ale na szczęście jest prosty jak budowa cepa i łatwy i tani w naprawie.
~rozczarowany
SUV 2.0 i 16V 142KM 104kW
Za mała moc. Do takiego kloca to przydałby się 3.0l. Wziąłem benzynę między innymi dlatego aby było ciszej. Niestety nie jest. Jakbym wziął diesla to dziś byłbym pewnie głuchy.
~zenon_fajger
SUV 2.0 i 16V 142KM 104kW
Mimo sporego przebiegu (cały czas na fabrycznym gazie) ciągle dynamiczny i bez problemów. Oczywiście trzeba było wymienić niektóre uszczelnienia.
~kom66@autograf.pl
SUV 2.0 i 16V 142KM 104kW
W warunkach panujących na polskich drogach silnik jest wystarczający. Gdy wyprzedzają mnie beemwice to słyszę ich silniki..swojego nie.
SUV 2.0 i 16V 142KM 104kW
Benzyna 142 KM, pali zimą 10 litrów po mieście, jak dla mnie to super. Latem jak starałem się jeździć oszczędnie to spalał średnio 8 litrów.
Dziennik kosztów dla Kia Sportage II 2.0 i 16V 142KM 104kW
11,3
12,5
~Maciejos
SUV 2.0 i 16V 142KM 104kW
Silnik 2.0 za słaby do tego auta, poza tym trzeba go trzymać na wysokich obrotach co sprawia że pracuje dość głośno