Lista ocen Kia Venga Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW 2009-2015 (18) - Bezawaryjność (drobiazgi)

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~klos21@wp.pl
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
Niedomykająca się tylna klapa trzeba trzaskać(auto jest za szczelne,wystarczy otworzyć np. okno i po problemie)Resetujący się licznik średniego spalania-KIA nad tym pracuje(zrobiony w ASO).Głośno pracująca szyba prawa przednia(naprawiona w ASO). Trzeszczące plastiki przednie,trzeba popodkładać kawałki gumki i podkleić taśmą dwustronną w odp. miejscu i po problemie, choć w zimie mimo to się odzywały.Wygięta samoczynnie w opadający łuk tylna...
~fr3sh
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
Na razie bez zarzutów. Jedynie zaraz się przejadę do serwisu bo jedne drzwi są źle spasowane. Tak kompletnie bez usterek. Myślę, że warto dodać, że wozy z roku modelowego 2011 nie mają już części wad o których piszą użytkownicy wcześniejszych egzemplarzy. Bagażnik ma nową płytę z wypustkami, która zapobiega przemieszczaniu się i podskakiwaniu na wybojach. Niestety średnie spalanie komputera ciągle się resetuje w zupełnie nielogicznych...
~mrysiek
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
Za mały przebieg. Jedyne co było to trzeba było przesmarować prowadnicę prawej szyby przedniej, bo opór był za duży aby sama się podniosła, ale od tego czasu jest spokój. Widzę też, że tylne klocki są jakby za twarde lub niejednolite i robią rowki w tarczy, ale to na razie nie przeszkadza. Tapicerka przednia przez chwilę trzeszczała na dziurach, ale samo przestało.
~Łukasz
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
Do drobnych usterek zaliczyłbym przepalone żarówki. Przez dwa lata wymieniłem jedną żarówką postojową, jedną mijania i dwie oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Wymiana tych ostatnich nie była przemyślana przez producenta - trzeba zdemontować wewnętrzną osłonę klapy bagażnika.
~Reda1952
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
Więcej niż zadawalająca. Dotychczas nie mam zastrzeżeń. Drzwi wymagają mocniejszego pchnięcia, bo nie zaskakują na drugi zaczep przy lekkim ich pchnięciu. Ale z drzwiami jak z teściową - jak nie pier... to się nie zamkną. Miałem w przeszłości "Malucha", więc jestem przyzwyczajony.
~m.nowak
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
już się zepsuł wyswietlacz zegara i temperatury, plastyki na siedzeniach już zaczynają odchodzić od tapicerki (dół foteli).Mam wrażenie ze lakier jest podatny na zarysowania.
~Bogdan
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
Odpadające lusterko wewnętrzne 2 razy, głośna praca prawego podnośnika szyb przednich, plastiki popiskują w okolicy prawego przedniego słupka i w okolicy zegarów ale tylko zimą
~whitek
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
Nie ma co się psuć, chyba że kierowca traktuje to auto jak by jeździł sportowym suvem i macha gałkom do zmiany biegów jak by bejsbolem uderzał.
~Tyreus
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
porysowałem sobie kluczykami i pilotami miseczkę, tam gdzie podłącza się USB. ale tego się spodziewałem, bo jest tam plastik. na szczęście nie skrzypi.
~konradius
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
Wycieraczka kierowcy zostawiała cienką smugę na szybie. Tylna klapa poddaje się ciśnieniu wewnątrz wymagając popraki zamknięcia.
Kia Venga Mikrovan