Lista ocen Kia Venga Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW 2009-2015 (19) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 11 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Blad
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
Każdy samochód pali za dużo, tutaj uwzględniając rozmiary, masę i osiągi myślę że na akceptowalnym poziomie. Samochodem głównie jeżdzi żona, na krótkich dystansach - do pracy, do sklepu, zawieść dzieci do szkoły czy przedszkola daje to średnie spalanie w zakresie 6.5 - 7 litrów. W trasie niewiele lepiej, bo jak wcześniej pisałem przy większych prędkościach zyżycie paliwa mocno rośnie. Gdyby jednak ktoś chciał jeździć wolniej do 100km/h to...
~fr3sh
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
Spalanie po paru tysiącach kilometrów w jeździe miejskiej to ok. 8-9 litrów. Dodam, że zimą. Przyznam też, że starałem się jeździć oszczędnie. Z tego co widziałem to na trasie z bagażem w dwie osoby, tempem ok.100-110 samochód spala koło 7 litrów. Wynik uznaje za dobry ze względu na mroźne warunki i docieranie silnika. Testowałem też z włączoną klimą - wtedy trzeba dodać z 1 litr.
~klos21@wp.pl
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
To co producent podaje to bzdura ,trzeba dodać z literek i to przy normalnej jeździe. Wraz ze spadkiem temperatury poniżej 0 trzeba będzie dodać jeszcze więcej.Wszystko też zależy od indywidualnego stylu jazdy kierowcy i od np. wielkości(rozwiązania urbanistycznego) miasta po którym się jeździ.Z tego względu ocena może nigdy nie być obiektywna.Pierwszy przegląd około 600 zł. drugi 1100 zł.
~Reda1952
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
W trasie przy spokojnej jeździe potrafi zaoszczędzić. W mieście również, ale wymaga to piórka na pedale gazu i ciągłej kontroli spalania chwilowego. Potyrafi spalać więcej bez widocznego efektu przy zbyt wciśniętym pedale gazu. Cofnięcie nogi nie powoduje zwolnienia, a spalanie jest mniejsze. Cicha praca silnika uniemożliwia kontrolę spalania (obrotów) na ucho.
~m.nowak
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
Spalanie auta powaliło mnie na kolana, nie mieszkam w dużym mieście więc korki odpadają, do tego kilka km dziennie trasa, więc warunki jazdy nie powinny być szczególnie ekstremalne dla autka. Od czasu zakupu samochodu pomimo mlodego wieku w trasie jeżdżę jak przysłowiowy emeryt, nie katuję pedału gazu, prędkość max 100 km i nie chce zejść poniżej 9,5 litra.
~Łukasz
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
Zużycie paliwa do zaakceptowania. Przy delikatnym traktowaniu pedału gazu odwdzięcza się niewielkim zużyciem paliwa. Przeglądy techniczne w ASO to wydatek ok. 700 zł (z materiałami eksploatacyjnymi). Serwis trzeba co 20 000 km lub raz w roku.
~mrysiek
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
Jak na gabaryty i ciężar samochodu oraz wielkość kół (16") i szerokość opon 205 to jest bardzo dobrze. W związku z wysokością samochodu powyżej 120 km/h zaczyna gwałtownie rosnąć spalanie, ale i tak szybciej nie jeżdzę.
~Tyreus
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
oczekiwania się potwierdziły. 6,6l/100km w mieście ekonomiczną jazdą. w zimę robi 7,3. w trasie można zejść do 5,5 przy płynnej jeździe. zmieniam biegi w mieście zgodnie z zaleceniami komputera (30km/h - 3ci bieg, 50-4ty, 60-5ty).
~konradius
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
W trasie zużycie minimalne to 5,5 na odcinku 500 km po czechach i słowacji (zgodnie z przepisami). Przeważnie ok 6-6,5. Prawdobodobnie klima potrafi spalić ponad 0,5 litra. W mieście maksymalnie 7,8 (oczywiście z klimatyzacją).
~jaro80
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
Pierwszy przegląd gwarancyjny kosztuje 500-500zł. Zużycie paliwa prawie takie same jakie podaje producent. W mieście trzeba dodać 0,5 - 1 litr. Zobaczymy jak będzie latem.
Kia Venga Mikrovan