Lista ocen Kia Venga Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW 2009-2015 (19) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 11 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mrysiek
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
Tutaj daję ocenę dobrą ze względu na bardzo twarde zawieszenie. Wraz z dociążeniem samochodu nieco mięknie ale i tak samochód na nierównościach zachowuje się jak piłeczka. Nie odrywa się co prawda od drogi, ale dość poniewiera kierowcą co czuje się przede wszystkim na szyi. Ponadto przyczepność jest bardzo dobra, nie wylatuje z zakrętów, można jeździć szybko, ale kosztem komfortu. Pewnie lepiej byłoby na kołach 15", ja mam akurat...
~fr3sh
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
Zawieszenie dość twarde. Mi to nie przeszkadza za to dzięki temu układ kierowniczy pracuje wyśmienicie. Wada? Nie sugerowałbym jeżdżenia po dziurach z dużymi prędkościami. Ponadto zawieszenie jest nieco za głośne, ale w tej klasie aut i za tę cenę nie można się do niczego przyczepić. Hamulce świetne. ESP sprawdzałem - działa;) Działa także asystent podjazdu. Podśmiewałem się z tej opcji, ale jest naprawdę bardzo wygodna. Hamulce same...
~klos21@wp.pl
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
Jest duże przełożenie na kierownicy skutkiem czego nie trzeba tak dużo kręcić aby całkowicie skręcić koła.Wspomaganie o.k.Zawieszenie nie nadaje się na polskie drogi na łatach i nierównościach ma się wrażenie że zaraz się rozleci,mam nadzieję że nie będę musiał co roku go robić(szczególnie tył)i że jeszcze trochę zmięknie(tak do 3tyś KIA Soul kumpla też tak ,mówił, miała)Faktycznie trochę zmiękło. Hamulce dość dobre.
~Łukasz
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
Tłumienie niewielkich nierówności nie jest problemem. Przy miejskiej jeździe braki w układzie nie są odczuwalne. Problemem staje się nerwowe zachowanie tyłu przy porównywaniu poprzecznych nierówności drogi z dużą prędkością - tył zaczyna podskakiwać. Braki widać również w zawieszeniu przy pokonywaniu progów zwalniających z prędkością większą niż nakazują znaki drogowe.
~Blad
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
Samochód jest sztywny co umożliwia napradę dobre trzymanie sie drogi. Mocno mnie dziwiło jak dobrze i pewnie samochód o tych wymiarach i kształcie zachowuje na drodze. Oczywiście nic za darmo sztywne zawieszenie jest mało komfortowe, czyje się nierówności polskich dróg, a na nierównościach poprzecznych auto wręcz podskakuje.
~Bogdan
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
cóż, tak sobie, przód hałasuje na dziurach i strasznie wali na zwalniaczach (jak odbijają amortyzatory) . Serwis mówi że tak ma być, no zobaczymy.... Rada: wolniej jeździć po dziurach. Tył w szybkich zakrętach lekko tańczy na boki, nie ma strachu bo jest spora rezerwa i w razie czego czuwa ESP.
~antyfun Kia Venga
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
Z układu jezdnego dochodzą stuki, skorodowane tarcze hamulcowe tył z powodu fatalnej jakości odlewów. Auto źle się prowadzi z powodu nieprecyzyjnego układu kierowniczego (po puszczeniu kierownicy samochód nie utrzymuje kierunku jazdy na wprost) i wiele innych
~jaro80
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
Dałem 5 ponieważ w promocyjnej cenie otrzymałem system stabilizacji toru jazdy (ESC), system kontroli trakcji (TCS), system wspomagający pokonywanie podjazdów (HAC). Auto szybko reaguje na ruchy kierownicą. Nie zachowuje się nerwowo przy pokonywaniu zakrętów.
~konradius
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
Raczej zaoszczędzili na tylnym zawieszeniu, które potrafi dziwnie się zachowac na nierównej drodze. Ogólnie bardzo dobrze sie prowadzi i niewiele pochyla sie na zakrętach.Układ kierowniczy super zestrojony.
Dziennik kosztów dla Kia Venga Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
7,9
9,2
~patrico18
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
Układ jezdny jest perfekcyjny , mam wszystkie systemy któe był możliwe i naprawde w proawdzaniu auta pomagają , kompletnie nie trzeba kręcic kierwnica auto samo jedzie.
Kia Venga Mikrovan