Lista ocen Kia Venga Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW 2009-2015 (19) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 11 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mrysiek
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
Tu sytuacja jest ciekawa, bo było przeciętnie, a jest bardzo dobrze. Już tłumaczę o co chodzi. Silnik był głośny, do momentu kiedy zmieniłem olej na 5W40 innej marki niż w salonie (swoją drogą zalecanej w instrukcji). I silnik umilkł. Nagle jest cisza, aż do 4000 obr. kiedy zaczyna go być leciutko słychać. Druga rzecz, auta mocno szumiało na oryginalnych oponach, które miały ))71dB. Zmieniłem na )68dB i jest praktycznie błoga cisza. Dopiero od...
~fr3sh
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
No na tym polu niestety Kia się nie popisała. Tak jak pisałem wcześniej silnika prawie nie słychać. Niestety zawieszenie jest dość głośne, a dźwięk opon będzie nam towarzyszyć stale, szczególnie przy wyższych prędkościach. Nie jest to hałas i absolutnie jest to dźwięk tolerowalny, ale tak niską ocenę daję dlatego, że nie wierze żeby się nie dało wytłumić nadkoli tanim kosztem. Shame on You Kia!
~m.nowak
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
Jezeli chodzi o hałas z zewnątrz to idzie przeżyć, należy uwzglednić gabaryty auta, więc przy otwartym oknie strasznie huczy, dlatego lepiej jeździć na klimie niż chłodzić się powietrzem ( pewnie i tak ze względu na opór wychodzi taniej). Problem jest raczej z hałasem dochodzacym z środka auta, po 6000 km spasowanie i jakość plastyków utrudniają rozkoszowanie się jazdą.
~klos21@wp.pl
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
Fatalne,szum opon i praca zawieszenia na polskich drogach mocno irytuje,czuć i słychać każdą łatę,każde pęknięcie i rysę asfaltu.Zimówki z Dębicy są o wiele cichsze,dodatkowo jest na nich mniejsze spalanie,wychodzi na to że fabryczne opony Continentala są trochę nieudane.Dodam jeszcze hałas dochodzący z tylnych tarcz mocno korodujących i osłabiających siłę hamowania.
~Łukasz
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
Odgłosy pracy silnika i zawieszenia są słyszalne w kabinie pasażerskiej. Przy dynamicznej jeździe można obudzić pasażerów. Na szczęście pracę samochodu można zagłuszyć skutecznie dobrym (jak na klasę B) fabrycznym zestawem audio.
~Blad
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
Tutaj słabo, widać że samochód jest zrobiony oszczędnie i odbiło się to na wyciszeniu. Trochę sprawę ratuje cicho pracujący silnik, jednak nie jest najlepiej.
~whitek
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
Powyżej 100 km/h wyje tak jakby ktoś chciał zarżnąć ten silnik. Tylko głośne słuchanie muzyki może nas zbawić.
~Tyreus
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
szumi powyżej 120km/h. przy 100 robi się głośniejszy. wcześniej cichutki. z początku nie słyszałem w ogóle silnika.
~użytkownik
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
układ jezdny przy większej prędkości już od 100 km/h staje się hałaśliwy i słyszalny w kabinie co jest troszeczkę upierdliwe
~konradius
Mikrovan 1.4 DOHC CVVT 90KM 66kW
Silnik tak cichy, że słychać opony na asfalcie. Od ok. 130 km/h zaczyna być słyszalny ale ok. 150 km/h jest znowu cicho.
Kia Venga Mikrovan