Lista ocen Łada Niva (50) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 50 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Paweł
2131 1.7 79KM 58kW
Ja zawsze cisnę auta i tego też nie oszczędzam, katuje dosyć mocno to autko – więc moje spalanie może być nieobiektywne, części są tanie prawie się nie psuje pomimo co tygodniowej jazdy w terenie, właściwości w terenie są niesamowite jeep cherokee, lub land rower Discovery, czy też suzuki Vitara – nie mają żadnych szans, jedyne jakie są lepsze to Nissan Patrol stary, Tojota LJ też stara, i Uaz – którego nadal produkują. Na...
~Lukas
2131 1.7 i 81KM 60kW
Ponownie podkreślam to Łada więc nie można za dużo wymagać. Słaby lakier i blacha (zaczyna korodować po 2 latach od nowości także na zderzakach - lakier odpada całymi płatami). Silnik jest trochę niedostosowany do samochodu terenowego (nie ma wzmocnionych mechanizmów) przez to podzespoły ulegają szybszemu zużyciu niż w osobówce. Musiałem wymienić sprzęgło po 40 000km, wysiadł też synchronizator 3 biegu, regularnie wyciąga się pasek klinowy i...
~salubris
2131 1.7 i 81KM 60kW
Remont skrzyni biegów, wymiana reduktora, z nowego leje się olej pomimo niedawnego uszczelnienia. Wymiana kompletna sprzęgła - fabrycznie wadliwe. Wymiana wszystkich elementów układu kierowniczego. Auto ma dwa lata i pomimo wykonania podwójnej konserwacji już zaczyna korodować. Tylny przewód hamucowy prawie przetarty o pracujący amortyzator.
~andrzej
2131 1.7 i 81KM 60kW
Wydech skorodował i odpadł. Kontrola luzów w kołach - obowiązkowa raz do roku, tak samo na układzie kierownicznym. Czasem falują obroty, dwa razy do roku trzeba obejrzeć czy nie ma korozji. Zabezpieczenie podwozia obowiązkowy bitex przed każdą zimą. Oleje w skrzyniach i silniku wymieniać co 10kkm. i lepiej tego nie opóźniać.
~lysy6961
2121 1.7 78KM 57kW
Najpoważniejszą był nagły brak hamulców. Przyczyną okazały się wadliwe przewody hamulcowe (stare pękła a nowe zamienniki puchły). Po wymianie na oryginały wszystko wróciło do normy.
~marcin
21312 1.8 82KM 60kW
Raz klęknął jakiś przekaźnik i nie odpaliła. Skorodował wydech i odpadł. 2 razy było robione kasowanie luzów w piastach. Wymieniane odboje , \'polibusze\' i sworzenie wahaczy.
~Mirosław
2131 1.7 i 81KM 60kW
Poważne usterki zdarzają się rzadziej ale jak sypie się silnik po kilku tysiącach przebiegów to ciężko mówić o jakiejkolwiek bezawaryjności...
~Franek
2131 1.7 79KM 58kW
Nie ma na pewno standardu Land Cruiserów czy Mercedesów G. Ale Łada jest nie gniotsa, nie łamiotsa - duperele padają, lecz auto jedzie dalej. Trzy gwiazdki.
~Wojtek
2131 1.6 76KM 56kW
Raz w górach nie chciała zapalić. Na rozruszniku i wstecznym biegu pokonałem kilka metrów i jadąc tyłem w dół zapaliła, gdzie inni bali sie jechać przodem!
~Tadeusz
2131 1.7 i 81KM 60kW
Od 0-67000 auto zapala i jedzie do przodu a jak chcem to i do tyłu.Pomimo że bardzo dbam(łem) o NIVKE to wewnętrznie czuję że przychodzi czas na gorsze tematy.