Lista ocen Mazda 3 I Hatchback 2.0 MZR 150KM 110kW 2003-2009 (29) - Silnik

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Walus46
Hatchback 2.0 MZR 150KM 110kW
Silnik po 5 latach poszedł w podtlenek gazu.. Przez praktycznie 6 lat ZERO awarii silnika. Absolutnie nic nie robione. Od 8 miesięcy na lpg - ZERO problemów. Nie jeżdzę autem typowo, więc często obrotomierz jest na odcince, idą redukcje w dół - ogólnie silnik potrafi dostać po tyłku. Seryjnie ok 8.9 do setki chyba, jednak według mnie dużo szybciej. Kolega w A4 1.8T przy ok 220KM do 110/120 nie odchodził ani na metr. Ogólnie silnik brzmi...
~Buder
Hatchback 2.0 MZR 150KM 110kW
Robiłem remont silnika ze względu na fakt, że szpilki zaworów uderzyły w tłoki (zerwanie łąncucha) wcześniej auto paliło 0.5 l oleju na 1000 km. Po remoncie (na oryginalnych częściach) spalanie oleju przy ostrej jeździe (dochodziłem autem do 220-230 km/h) nie jest większe niż kilkanaście ml na 10000 km. Silnik jest zrywny, daje duże możliwości, ale tylko od 3.5 tys obrotów (maks moment dostępny jest od 4 rpm)
~Reggie
Hatchback 2.0 MZR 150KM 110kW
Auto kupiłem z przebiegiem udokumentowanym 135 000. To niewiele jak na niewysilony silnik benzynowy. Auto było bardzo zadbane. Silnik, zawieszenie, układ kierowniczy i hamulcowy w stanie bardzo dobrym. Silnik mocny i myślę, że wystarczający do takiego auta. Pracuje bardzo płynnie i sprawnie napędza dosyć lekkie auto. Z ocen innych użytkowników można wywnioskować, że jest także długowieczny.
~grzesiek
Hatchback 2.0 MZR 150KM 110kW
Benzynka 150KM jest idealna do tego samochodu. Poza jakimiś ekstremalnymi przypadkami jazdy autostradą z Vmax, spalanie jest bardzo równomierne - nie trzeba jeździć jak emeryt bo i tak spali w granicach 8-9l. Średnie spalanie mam 8,4l. Mam porównanie do dwuletniego służbowego Focusa 1,6 który muli niemiłosiernie a i tak spala 8l. Dla 0,4l nigdy bym nie zamienił się na takiego muła.
~Henryk
Hatchback 2.0 MZR 150KM 110kW
Doskonały silnik spodziewałem czegoś dobrego a tutaj taka miła niespodzianka. Silnik w wersji 2.0 Top Sport to bajka. Przyspieszenie rewelacyjne szczególnie od 110 do 180km - ciągle jedzie do przodu i nic nie zwalnia. Dźwięk silnika bardzo fajny i nie jest głośny przy średnich obrotach
~daffer80
Hatchback 2.0 MZR 150KM 110kW
Normalnie cisza i równa praca zaskakuje!!! Przy pierwszym kontakcie trzeba się było wsłuchać czy aby napewno pracuje silnik. Co do elastyczności to ten silnik zachowuje się jak by jeździł ze skrzynią automatyczną od 50km/h na piątce i ciągnie, aż miło.
~darhad
Hatchback 2.0 MZR 150KM 110kW
Bardzo dynamiczny. Trzeba nim jednak mocno kręcić jak to wolnossaka. Awarii związanych z silnikiem zero. Oleju prawie nie ubywa. Dobrze pracuje z LPG . Nie zauważyłem różnic w osiągach między gazem i benzyną.
~mariano
Hatchback 2.0 MZR 150KM 110kW
Silnik sprawuje się idealnie w tym modelu. 150 KM daje radość z jazdy. Auto dobrze reaguje na pedał gazu, dzięki czemu zapewnia niezłe osiągi, co ma istotne znaczenie przy wyprzedzaniu.
~Robert
Hatchback 2.0 MZR 150KM 110kW
Silnik jest cichy, nie wydaje dziwnych odgłosów. Świetnie brzmi powyżej 4 tysięcy obrotów, niestety -wówczas źre... Poza tym: Wygodne dojście do miarki oleju, wlotu zbiornika od spryskiwaczy.
~andy
Hatchback 2.0 MZR 150KM 110kW
tak mocny silnik w takim aucie czyni z 3 rakiete. Bardzo elastyczny ciagnie juz od ponizej 2000 obr. Przyspiespieszei bierne - jak bym jechal dislem, zasluga idealnej szecsiostopniowej skrzyni biegow.
Mazda 3 I Hatchback