Lista ocen Mazda 6 I (426) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 338 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~PAWELWN
Hatchback 1.8 MZR 120KM 88kW
Dosyć twarde zawieszenie spodziewałem się czegoś bardziej komfortowego po tym samochodzie ale się przejechałem. Jeżeli chodzi o szybką jazdę to sprawdza się wyśmienicie i te trzymanie na zakrętach przy szybszych prędkościach poprostu przyklejona do asfaltu.
~feno
Kombi 2.0 MZR-CD 136KM 100kW
Doskonałe auto na autostrady, narazie rekord 220km/h , 4500obr.min wiec pójdzie wjecej jeszcze ale prosta sie skończyła, trzyma sie drogi jak przyklejona. Jedyny minus to zima na śniegu opony 205 i cieżkoś sprawia że jeździ sie beznadziejnie
~ieiasu
Sedan 2.3 MZR DISI Turbo 260KM 191kW
Układ jezdny sprężysto-komfortowy. Przy szerokich i niskoprofilowych oponach wydaje się trochę twardy, ale tak ma być. Dobrze wchodzi w zakręty. Napęd 4x4 daje dużo satysfakcji na mokrej i śliskiej nawierzchni - żadnego buksowania kół.
~michnik
Sedan 2.0 MZR 141KM 104kW
Mimo ze zawieszenie jest twarde to samochod dzielnie sobie radzi z nierownosciami i mniejszymi dziurami. Znakomicie trzyma sie drogi i pokonuje zakrety przy duzych predkosciach. Nawet na mokrej nawierzchni auto jest \'przyssane\' do asfaltu.
~eMBe
Hatchback 2.0 MZR 147KM 108kW
Trudno powiedzieć. Chyba nie trzyma się tak dobrze drogi jak Mitsubishi. Na śliskim, zwłaszcza na deszczu czuję się mniej bezbiecznie niż w Carismie bez ESP. Ale zawieszenie na pewno nie jest zbyt miękkie, nie buja, nie jest też zbyt sztywne. Nie hałasuje.
~sławek
Hatchback 2.0 MZR-CD 136KM 100kW
tu nie mam złudzeń jadąc auto prowadzi sie bardzo pewnie dosyć sztywne zawieszenie i wsparcie systemów takich jak ESP to prawdziwy skarb dobrze tłumione są nierówności pod warunkiem sprawnego i zadbanego zawieszenia. miód na moje uszy.
~witold
Sedan 3.0 V6 24V 222KM 163kW
auto ,które nie da się praktycznie wrzucić w poślizg; trzyma się fantastycznie w każdych warunkach,polecam opony RainSport 3 (ostatnia generacja).NIE plywaja,jak poprzednie ,trzymają w każdych warunkach i sa BARDZO ciche
~Yakoshi
Kombi 2.0 MZR 147KM 108kW
Bardzo dobrze działające wspomaganie (jedyny minus to czasem dziwny dźwięk słyszalny na postoju - można go zniwelować poprzez zmianę ustawienia kierownicy), zawieszenie bardzo mocno niwelujące wyboje - bardzo komfortowe.
~Mk
Kombi 2.0 MZR-CD 136KM 100kW
Zawieszenie pracuje bardzo dobrze i przyjemnie jeździ się po naszych drogach. Do 380 tys przebiegu zmieniłem tylko 3 razy gumy w stabilizatorze i dwa wahacze(prawy i lewy) wiec myślę ze to bardzo dobry wynik jak na Polskie drogi
~Sylwek
Kombi 2.3 MZR 162KM 119kW
Pewnie trzyma się drogi i bardzo gładko pokonuje nierówności. Skrzypiące zawieszenie na przodzie wyciszyłem wstrzykując strzykawką olej w gumowe osłony sworzni wahaczy przednich. :) (..to tak dla potomnych.) :)