Lista ocen Mazda CX-5 I SUV 2.0 SKYACTIV-G 160KM 118kW 2011-2015 (27) - Ergonomia

Na liście zabraknie 22 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pozdrawiam
SUV 2.0 SKYACTIV-G 160KM 118kW
niestety muszę nieco ostudzić tą euforyczną atmosferę :( mazdę CX 5 zakupiłem równo rok temu w salonie w wersji najbogatszej SKY PASSION napęd AWD , i również jak większość z Was mdlałem na jej widok. A i dzisiaj również mdleję , niestety powód jest zgoła odmienny . Otóż przejechałem tym "cackiem" , i nie mówię tego bynajmniej złośliwie bo i auto naprawdę fajne , dobrze wyposażone świetnie się nim jeździ, przykuwa uwagę na...
~Łukasz
SUV 2.0 SKYACTIV-G 160KM 118kW
Fotel kierowcy - bardzo dobry, mimo że mam 186 cm wzrostu. 700 km jednego dnia to nie problem. Na tylnej kanapie uchwyty ISOFIX schowane głęboko i na początku bardzo trudno było zamocować foteliki. Przycisk START całkowicie schowany za kierownicą. Wygodne sterowanie systemem rozrywki/nawigacji - dotykowo i pokrętło. Miejsce tylko na JEDEN kubek z przodu - pasażer trzyma swój w ręku ;-) Duży i ustawny bagażnik z roletą przymocowaną do klapy,...
~Tadzio
SUV 2.0 SKYACTIV-G 160KM 118kW
tu jest wyższość starego rozwiązania nad nowymi wynalazkami - ekran dotykowy działa nawet podczas jazdy ! Nie trzeba używać tego pokrętła . Nawigacja ma fajny układ ostrzega gdy przekraczasz prędkość , informuje o radarach - nowe mapy są za 200PLN (warto). Sterowanie głosem to żart - używasz gdy chcesz się pośmiać. Zalepiłem taśmą kilka głupich podświetleń np. otwarty i zamknięty nawiew mają taki sam kolor. Sam zamyka auto - nie musisz wduszać...
~Markus
SUV 2.0 SKYACTIV-G 160KM 118kW
Bardzo przemyślany kokpit, obsługa jest intuicyjna. Świetnie sprawdza się pokrętło przy drązku zmiany biegów do obsługi systemu multimedialnego. Do tego ładne i czytelne zegary. Brakuje trochę uchwytu na drugi kubek/butelkę. Mnie, jako osobę leworęczną, denerwuje fakt że uchwyt do zamykania klapy bagażnika jest tylko po prawej stronie.
~Monitor74
SUV 2.0 SKYACTIV-G 160KM 118kW
Nic nie można zarzucić, no może powinny być dwa uchwyty na kubki i dwa schowki na okulary. Schowek \'na rękawiczki\' przed pasażerem jest bardzo pojemny. Świetnym pomysłem było też takie zaprojektowanie schowków w drzwiach, że w każdym mieści się 1,5L butelka z wodą mineralną! Brawo!
~Michał
SUV 2.0 SKYACTIV-G 160KM 118kW
Dla mnie egonomia CX-5 to jej duży plus. Japoński minimalizm, układ, dostępność wszystkich przycisków, kontrola nad każdym elementem auta z siedzenia kierowcy, wygoda - to wszystko powoduje że autem rewelacyjnie jeździ mi się zarówno w mieście jak i na częstych wyjazdach za granicę.
~Jakub
SUV 2.0 SKYACTIV-G 160KM 118kW
daję 5 (doskonale) choć o ile brakuje mi schowka na dużą butelkę cała reszta - wskaźniki, regulacja fotela ( w tym przestrzeń nad głową pomimo 190 cm wzrostu), łatwość obsługi na poziomie prymitywnego smartfona pomimo wielu systemów i wskaźników super
~stan
SUV 2.0 SKYACTIV-G 160KM 118kW
Zasadniczo wszystko na swoim miejscu. Największy mankament (dotyczy podobno każdej mazdy) to spryskiwacz szyby przedniej. Powyżej 80-tki zmywa drogę po bokach, ale nie szybę.
~Mietek
SUV 2.0 SKYACTIV-G 160KM 118kW
miejsce kierowcy takie powinno byż w innych samochodach-lepiej się chyba nie da-fotel marzenie-na każdą odległość. Ale fotel pasażera już dużo gorszy i tylko manualny :)
~mikołaj
SUV 2.0 SKYACTIV-G 160KM 118kW
Same ułożenie wskażników jest w miarę dobre, ale obsługa komputera i nawigacji to jakieś nieporozumienie. Brak języka polskiego nawet w komendach.
Mazda CX-5 I SUV