Lista ocen Mazda CX-5 I SUV 2.0 SKYACTIV-G 160KM 118kW 2011-2015 (20) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 29 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pozdrawiam
SUV 2.0 SKYACTIV-G 160KM 118kW
niestety muszę nieco ostudzić tą euforyczną atmosferę :( mazdę CX 5 zakupiłem równo rok temu w salonie w wersji najbogatszej SKY PASSION napęd AWD , i również jak większość z Was mdlałem na jej widok. A i dzisiaj również mdleję , niestety powód jest zgoła odmienny . Otóż przejechałem tym "cackiem" , i nie mówię tego bynajmniej złośliwie bo i auto naprawdę fajne , dobrze wyposażone świetnie się nim jeździ, przykuwa uwagę na...
~Thomas68
SUV 2.0 SKYACTIV-G 160KM 118kW
Wskaźnik temperatury - Mazda CX-5 totalna porażka. Już sama instrukcja wskazuje ze coś nie jest tak. Czujnik nie mierzy lub wskazuje nieprawidłoą temperature jeżeli samochód stoi, jeżeli jedzie za szybko (ile kmh?) albo za wolno (ile Kmh?), albo jest za zimno albo za ciepło. Generalnie niedoróba wskazuje 4 stopnie wiecej niż jest. Niby da sie z tym żyć ale w samochodzie za 130 TPLN to porażka.
~Łukasz
SUV 2.0 SKYACTIV-G 160KM 118kW
Od zeszłego roku pojawia się komunikat dotyczący obsługi akumulatora - check battery system management z czerwonym wykrzyknikiem. Komunikat, który znika po doładowaniu akumulatora. Moim zdaniem to skutek systemu start-stop. Działa dobrze, ale akumulator wykańcza...
~Monitor74
SUV 2.0 SKYACTIV-G 160KM 118kW
Nawigacja TomTom nie oferuje na terenie kraju pełnej funkcjonalności (LIVE, Traffic HD itp.). Ponadto, jeśli chce się korzystać z usług LIVE, które NB są bardzo przydatne w Niemczech i innych krajach z rozwiniętą siecią dróg, trzeba osobno płacić, dodatkowe 200+ PLN.
~Kornel
SUV 2.0 SKYACTIV-G 160KM 118kW
Na razie wszystko w porządku, a za sprawą silnika wolnossącego mam nadzieję, że tak będzie do znacznego przebiegu. W CRV powyżej przebiegu 200.000 km niestety dała o sobie znać turbina i koło dwumasowe.
~Tadzio
półoś sie wygieła - to wszystko po 10 latach przy przebiegu 100tys
~Zawiedziony ...
SUV 2.0 SKYACTIV-G 160KM 118kW
Wał korbowy do wymiany po 43 tys km, napędy elektryki szwankują, rdza na podwoziu!
~mirek56
SUV 2.0 SKYACTIV-G 160KM 118kW
nie stanąłem w lesie, odpala kiedy tylko chcę, i jeszcze jedzie
~Przemysław
SUV 2.0 SKYACTIV-G 160KM 118kW
Skrzynia biegów, uklad przeniesienia napedu.
~stan
Wymiana końcówki drążka kierowniczego-gwarancja