Lista ocen Mazda MX-3 1.6 i 107KM 79kW 1994-1998 (35) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 35 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~w
Coupe 1.6 i 107KM 79kW
Trasa - bardzo fajnie. Miasto... oj... latem od 10 do 11l, zimą od 11,5 do 13l. Korki, krótkie trasy... Ceny części zabijają - polecam szukać zamienników od 323BA/BG. Wiele elementów pasuje a za dedykację do MX-3 trzeba płacić dodatkowo. W raporcie spalania podałem: 1) minimalne średnie: 90% warszawa 10% krótkie trasy podmiejskie, jazda oszczędna latem 2) maksymalne średnie: 100% miasto zimą, bez oszczędzania silnika ;) 3) trasa latem...
~toster01
Coupe 1.6 i 107KM 79kW
Nie wiem ile kosztują przeglądy, bo kto by jeździł z takim starym autem do ASO? Części podstawowe są w normalnych cenach, ale wielu podzespołów nie ma zamienników i zaczynają się schody (grzebanie po szrotach, lub regeneracja). Podsumowując samochód w utrzymaniu jest drogi, jeśli się psuje, a że psuje się rzadko, to nadal wart uwagi. Jak z każdym trzeba kupić dobry egzemplarz i nie ma kłopotu. Spalanie jest wysokie i na to się trzeba przygotować
~vitek87@o2.pl
Coupe 1.6 i 107KM 79kW
Samochodzik naprawdę ekonomiczny jak na swoją pojemnośc. Sprawdzałem, go parę razy na trasie ok. 500 Km, Prędkośc ok 110-130( niekiedy 150 a i czasem 170 :P ), ale też jechałem 90, wiadomo ograniczenia. Ale generalnie jazda była dosc dynamiczna. Rezultat 6.7. W mieście ok. 7.5 - 8. Ale jak chcemy ruszac z piskiem opon z każdego skrzyżowania to i 10 - 11 weżmie nam. Ale takie są benzyniaki, jak się je ,,depnie,, to palą sporo :P
~cooldee@o2.pl
Coupe 1.6 i 107KM 79kW
Wysokie zużycie paliwa. 13l LPG; 10l PB95. Na trasie spalanie znacznie spada. Ceny części wysokie, brak nowych zamienników. Trzeba się trochę naszukać żeby zdobyć potrzebne elementy. Polecam MazdaSpeed.pl Wsparcie w Polsce dla Mazdy kiepskie, do dziś niektórzy mechanicy odmawiają naprawy modelu.
~Krzysztof christoph.pu@usa.net
Coupe 1.6 i 107KM 79kW
spala od 6,5 do 9 l/100km benzyny 91 okt. (w PL nie ma to znaczenia, ale np. w Niemczech można zatankować sobie najtańszą benzynę), co do napraw to takowych nie było. Cen przeglądów w ASO nie znam, ale są na pewno horrendalne.
~Uroczy
Coupe 1.6 i 107KM 79kW
Mistrz ekonomiczności to to nie jest... Ale i nie zrujnuje portfela... 7,5l/100km to wynik całkiem realny przy dość ekonomicznej jeździe. W mieście trzeba liczyć się z wynikiem na poziomie 8,5 - 9l.
~rook
Coupe 1.6 i 107KM 79kW
Cały czas jeżdżę na LPG (instalacja II generacji). Średnie spalanie około 10 litrów na setkę. Miasto do 12 tak samo jazda po autostradzie z prędkością powyżej 130 km/h
~Robson
Coupe 1.6 i 107KM 79kW
Autko dużo pali bo w miescie 11-13litrów wkońcu silnik ma 110km czyli wiecej niz z tamtych lat bmw3 z silnikiem 1,6o mocy 102km. W trasie Madzie co ciekawe pali 7litrów.
~Mariusz
Coupe 1.6 i 107KM 79kW
Jak na tak dynamiczny silnik zużycie paliwa jest niewielkie. Przez rok użytkowania wymieniłem tylko 2 łączniki stabilizatora i tuleje. Łączny koszt 310zł.
~Marian
Coupe 1.6 i 107KM 79kW
Jak na takie auto i osiągi to wcale dużo nie pali. Praktycznie nic się nie psuje, najwyżej jakieś drobiazgi. Mi się zużyły łączniki stabilizatora i gumotuleje.