Lista ocen Mercedes Klasa A W168 1.7 CDI 95KM 70kW 2001-2004 (30) - Silnik

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wolf
Mikrovan 1.7 CDI 95KM 70kW
Malkontenci powiedzą, że większość napraw wymaga opuszczenia silnika. Po pierwsze, konstruktorze przewidzieli ewentualne trudności w tej materii i zastosowali kilka rozwiązań, usprawniająych ten proces. Dobry mechanik - serwis, dysponujący standardowym sprzętem i doświadczeniem, większość napraw (np. wymiana paska, rolek, altern.) potrafi bez lamentowania wykonawć w 2-3h, wcale nie opuszczając jak niektórzy fantazjują silnika. Jak się jeździe...
~Rabaan
Mikrovan 1.7 CDI 95KM 70kW
Głośny pyrkający pyrkacz. Przy dodaniu gazu chmura czarnego dymu, silnik w 100% sprawny żeby nie było. Pracuje dziwnie, zmienia sobie dźwięk pracy, raz ciszej raz głośniej. Jest dosyć elastyczny, ale jak na tak małą masę auta i moc 95 koni to rewelacji nie ma. Sam silnik jest jednak bezawaryjny, chociaż to że jest schowany pod podłogą w części przeraża pod względem dostepu.
~wojczek
Mikrovan 1.7 CDI 95KM 70kW
zimny glosny,pozniej klekot w normie ,w trasie poziom halasu jak w benzyniaku,lekka turbodziura pozniej ciagnie OK,czasami zakopci poki turbo nie wkreci obrotow,elastycznosc jak w dieslu-nie trzeba za czesto "mieszac" drazkiem zmiany biegow; mogloby byc lepsze wyciszenie komory silnika
~dark
Mikrovan 1.7 CDI 95KM 70kW
Wspaniały motor. Kreęci się długo i nie dostaje zadyszki tak jak TDI. Trochę coś pomiędzy dieslem a benzyną. Jak ostro depniesz robi się głośno ale ogólnie cool. Od nowości do przeglądu nie musiałem dolewać oleju. Podobno trzeba uważać co się leje do baka bo można sobie zrobić kosztowną niespodziankę.
~Szymon
Mikrovan 1.7 CDI 95KM 70kW
Nic się z nim nie działo przez ostatnie 40 tysięcy km. Najważniejsza jest odpowiednia wymiana oleju co 10 tysięcy km i filtra olejowego. MB zalecał wymianę co 20 tysięcy km lub co dwa lata. Wymieniaj go co 10 tysięcy km, a łańcuch rozrządu będzie służył dożywotnio dla silnika!
~hans
Mikrovan 1.7 CDI 95KM 70kW
wcześniej miałem golfa TDI, ten lepiej pracuje i równo na wszystkich obrotach ale kop na poczatku mniejszy. Mimo to CDI lepszy. Przy wysokich obrotach mógłby być cichszy. Przy spokojnej jeżdzie do 160 -super.
~antony
Mikrovan 1.7 CDI 95KM 70kW
głośna praca w porównaniu do astry ale tam był silnik isuzu o ,podobnym przebiegu ,pewnie napęd rozrzadu na łańcuch robi swoje.dostęp do osprzętu masakra ,wiem bo wyjmowałem wtrysk!
~Cezary
Mikrovan 1.7 CDI 95KM 70kW
Nie kupujcie tego szmelcu.Silnik ok,dynamiczny i mało pali ale to wszystko co można powiedzieć pozytywnego na temat aklasy w168
~andykac
Mikrovan 1.7 CDI 95KM 70kW
To auto mam zbyt krótko, aby móc dogłębniej się wypowiedzieć. Ale praca silnika jest równa ,nie za głośna i dla mnie odpowiada.

Mercedes Klasa A W168 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Edek1919
Mikrovan 1.7 CDI 95KM 70kW
1,7 daje zadowalającą moc. Przy starcie ze skrzyżowania zazwyczaj nie mam kłopotów z \"odjechaniem\" w siną dal przed innymi.