Lista ocen Mercedes Klasa B W245 (32) - Ergonomia

Na liście zabraknie 53 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tris
Sports Tourer 170 116KM 85kW
Jak zwykle w dźwigni kierunkowskazów mamy też obsługę wycieraczek przód/tył + spryskiwacze ale chyba to nie stanowi problemu zwłaszcza kiedy mamy czujnik deszczu ustawiony na \"auto\" przy lepszej opcji kiedy dostajemy Tempomat z SPEEDTRONIC dochodzi nam wajcha nad kierunkowskazami na początku mozna sie pomylić i zamiast \"migaczu\" włączyć ogranicznik prędkośći,cały tunel środkowy jest intuicyjny od radia po klimatyzacje nawet elektroniczna.
~igorwaw
Sports Tourer 200 136KM 100kW
No wiecergonomia po niemiecku. Zadnych dziwnych rozwiazan. Wszystko prosto i funkcjonalnie. JEdyna wada. To przy starfszych modelach takich jak moj brak mozliwosci zmiany stacji radiowych wczesniej zaprogramowanych z kolumny kierownicy. Jak ma sie ulubione stacje zapisane pod numerem 1, 2 itd to niestety aby miedzy tymi dwoma operowac trzeba siegac reka do radia a to juz jest niezbyt wygodne. No ale to detal.
~krzysztof
Sports Tourer 170 116KM 85kW
Jezeli kogoś bolą nogi(kolana)w czasie jazdy \"osobówkami\" szczególnie długie trasy, np:w mersedesie klasy C, nie wspominając o innych markach, zapomni o problemie w B klasie. Osobiście mam 190 cm wzrostu i praktycznie po przejechaniu 100 km w niskich samochodach osobowych mam dosyć jazdy.Wszystkie przyrządy sa na swoim miejscu (posiadam bogatą wersję)i spełniają dokonale swoją funkcję. Ergonomia jest znakomita i przemyślana.
~Użytkownik Mercedesa W245
Sports Tourer 180 CDI 109KM 80kW
Kierownica wielofunkcyjna, bluetooth, obsługa radia, intuicyjna obsługa menu komputera,są na wysokim poziomie. Sterowanie szybami i lusterkami z miejsca kierowcy - pełny komfort. Minus za zbyt oddalony zespolony przełącznik kierunkowskazów, wycieraczek i zmiany świateł na drogowe.
~krzysiek_kuchciak
Sports Tourer 200 136KM 100kW
Wszystko pod reka, obsluga intuicyjna. Nie wiem czy to tu wypada napisac ale promien skretu tego auto to jakis zart. jezdzilem wieloma autami i to ma najgorszy promien skretu ever. Czesto latwe wydaloby sie manewry koncza sie wahlowaniem kierownica jak popazony.
~Lessoki
Sports Tourer 180 CDI 109KM 80kW
Od lat się już przyzwyczaiłem i już nie szukam wycieraczek prawą ręką. Normalny ręczny jest pewnym krokiem wstecz, ale można to zaakceptować. Składany przedni fotel pasażera jest idealny - można bez problemu przewieźć kilka paczek boazerii o długości 270 cm.
~MATHEO
Sports Tourer 200 136KM 100kW
Ergonomia B-klasy jest powrotem do dobrych tradycji w merdedesie. Obsługa wszystkiego jest tak prosta i intuicyjna, że wprowadzenie dokonane przez sprzedawcę było formalnością. Minus za komputer bez polskiej wersji językowej. Niektórym może to przeszkadzać.
~Krzysztof
Sports Tourer 170 116KM 85kW
Inni powinni się uczyć od Mercedesa. Perfekcyjne rozmieszczenie wszystkiego, obsługa już po chwili bardzo intuicyjna, niczego nie musiałem się uczyć. Wymiana żarówek naprawdę bardzo sprawna i szybka.
~piotruś
Sports Tourer 200 136KM 100kW
jak na mercedesa ergonomia na wysokim poziomie jedni mówią mało bajerów a tak naprawdę wszystko co by się zamarzyło jest i to w prostej łatwej intuicyjnej obsłudze

Mercedes Klasa B W245 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Jarek S.
Sports Tourer 180 CDI 109KM 80kW
wszystko na swoim miejscu, przyczepil bym sie tylko do przelącznika wycieraczek, ramie kierownicy zaslania i nie widac pzelączników na czuja trzeba, mimo to daje 5.