Lista ocen Mercedes Klasa B W245 (45) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 40 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tris
Sports Tourer 170 116KM 85kW
Klimatronik 2-strefowy działa dobrze,bardzo szybko mamy w aucie chłodno nawet przy +30 na dworze,szczerze to pierwszy raz mam klime automatyczna i dopiero teraz widzę ogromną różnice na plus klimatronika oczywiście,chociaż gdy w aucie mamy nagrzane w upalnym dniu i po włączeniu klimy na \"auto\" przez kilka minut daje na ful proto w twarz<>troszke do denerwujące po chwili sobie zmienia na wszystkie wyloty i zmniejsza szybkość...
~Użytkownik Mercedesa W245
Sports Tourer 180 CDI 109KM 80kW
Wentylacja - działa doskonale, ogrzewanie irytuje zimą. W samochodzie tym źle umieszczono czujnik temperatury (za nisko). Czujnik podaje dane z najniższego, czyli najchłodniejszego miejsca samochodu, a układ wentylacyjny chcąc nagrzać do zadanej temperatury grzeje jak szalony. Na szczęście dwu-, trzykrotne zmniejszenie temperatury do minimum, chwilowe utrzymanie i powrót do zadanej temperatury powoduje, że czujnik w końcu podaje...
~igorwaw
Sports Tourer 200 136KM 100kW
Ja mam benzyniaka wiec nagrzanie silnika do 80-90 zima zajmuje mi jakies 3-4 km tym samym po kilku minutach jazdy juz mozna zaczac grzac wnetrze pojazdu. Naprawde szybko i ladnei sie nagrzewa. JEsli chodzi o lime to jeszcze nie wiem jak jest wydajan latem ale na pewno zima swietnie zbiera wilgosc z szyb wiec z narazie jest bardzo dobrze.
~Fox39
Sports Tourer 170 116KM 85kW
Po pierwsze termostaty padaly masowo także jeżli po kilku minutach lub w ogóle nie masz 90 stopni to termostat do wymiany Wahaler bez znaczka mercedesa ( taki wkładali w oryginale) kosztuje 90 zł . Wymieniałem gdyż nie dogrzewał silnika i nie przekraczał 70-75 stopni.
~MATHEO
Sports Tourer 200 136KM 100kW
I wentylacja i klimatyzacja spisują się wzorowo. Mam tu porównanie z moim poprzednim autem - oplem signum, gdzie układ działa wręcz fatalnie ! nie mówiąc o okropnej i nielogicznej obsłudze. W b-klasie nie ma co do tego uwag.
~krzysiek_kuchciak
Sports Tourer 200 136KM 100kW
Wentylacja bez zarzutu, niestety klima mimo, ze w pelni sprawna niestety dosc wolno schladza wnetrze. Nie jest to jakas wielka tragedia ale w peugeocia 307 mojej zony klima jest o niebo wydajniejsza.
~piotruś
Sports Tourer 200 136KM 100kW
włączyłe asystenta klimatyzacji i właściwie po ustawieniu żądanej temperatury nic nie robie sam zarządza wszystkim bez mojej jakiejkolwiek ingerencji właściwie tylko ogrzewanie tylnej szyby jest potrzebne
~ds
Sports Tourer 200 136KM 100kW
klimatyzacja automatyczna tylko w nazie, w trybie auto zawsze dmucha wszystkimi nawiewami, regulująć tylko temp. i siłę nawiewu, auto zaparowuje tylne boczne szyby przy siedzących tam pasażerach
~Krzysztof
Sports Tourer 170 116KM 85kW
Auto nagrzewa sie bardzo szybko,choc tak jak pisalem wczesniej u mnie jest termostat do wymiany,jesli chodzi o klimatyzacje to jeszcze nie testowalem bo na dworze zimno.

Mercedes Klasa B W245 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Divi
Sports Tourer 180 CDI 109KM 80kW
Ogromny plus. Przy największych mrozach szybciutko się nagrzewa. Gadżet, ale bardzo przyjemny to podgrzewane fotele co w autach ze skórą powinno być standardem.