Lista ocen Mercedes Klasa E W210 (184) - Ergonomia

Na liście zabraknie 268 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Bonzo
Sedan 3.2 224KM 165kW
Klimat W124 w tym zakresie w pewnym sensie pozostał. Wszystko na swoim miejscu. Tymczasem fotel kierowcy - beznadzieja. Mam wersję z najdroższym możliwym fotelem (elektryczny, grzany, wentylowany i z ustawianiem pneumatycznym długości siedziska, bocznego trzymania, lędźwi) - a fotel ten nawet nie leżał w sensie wygody koło fotela z byle francuza typu Laguna czy inny Puzio, nie mówiąc o fotelach z samochodów amerykańskich czy z Volvo....
~S210 2.0 Kompressor 186KM
Kombi S210 2.0 Kompressor 192KM 141kW
Ergonomia: Mercedes-Benz. Myślę, że zbyt wiele nie trzeba tłumaczyć. Jeżeli ktoś nie miał okazji prowadzić/być pasażerem dobrego W210/S210, zapewniam go, że nigdy więcej nie przesiądzie się do innej marki. Co tu dużo gadać: Mercedes-Benz, był i jest królem wszystkich samochodów. Najwyższej klasy elementy wykończenia sprawiają, że pasażerowie czują się w nim bardzo komfortowo. W Mercedesie drewno jest drewnem, skóra jest skórą, a stal - stalą...
~Tomaszek
Sedan 2.2 D 95KM 70kW
Wszystkie przełączniki w zasięgu ręki, jeśli ktoś nie jeździł wcześniej Mercedesem będzie musiał się przyzwyczaić do przełącznika wycieraczek po lewej stronie kierownicy. Kierownica nie regulowana w żadnej płaszczyźnie, co mi akurat nieco przeszkadza, bo jest za nisko, fotele również nisko osadzone, zakres ich regulacji nie wystarczający. Można podnieść siedzenie, ale wtedy kierownica jest między kolanami. To wszystko oczywiście z mojego...
~Andrzej
Sedan 2.3 150KM 110kW
Tu daje narazie tylko dobrze - nie znam jeszcze wszystkich kosztów związanych z eksploatacją. Do tej pory - odgrzybienie klimy/ozonowanie/nabicie czynnika/wymiana filtra kabiny z węglem aktywnym - koszt całości - 463,79 zł. Klocki przód - 263 zł - jeszcze nie kupione, ale cena zweryfikowana - dla produktu ATE - więc górna póła. Olej Mobil 5W/50 - 36 zł/1l x 5,5 = 198 zł, f. oleju - tu sam wkład 23 zł, f. powietrza - coś koło 80 zł. Na razie tyle.
~drfaustus@wp.pl
Kombi S210 2.7 CDI 170KM 125kW
Jedyne zastrzezenia jakie mam to notoryczne \"padanie\" wyswietlaczy zegara i temperatury w modelach po liftingu (niedoswietlaja sie). Wiekszosc \"specjalistow\" naprawiajacych ta dolegliwosc powinno miec przydomek \"pseudo\". No i przy relingach z tylu nieznacznie zaczely sie pojawiac pierwsze oznaki rdzy...Na szczescie w moim przypadku, a w porownaniu do tego co sie slyszy wsrod innych uzytkownikow, sa to dosc male oznaki korozji.
~grzegorz gti autohandel handluje samochodami tak więc mam duże porównanie i wiem o co chodzi
Sedan 2.2 CDI 143KM 105kW
wnętrz dośc ciche ,jeżeli trafimy na dobre paliwo to na wolnych obrotach nie slychać w środku w ogóle motoru ,przy jeżdzie np140 km /h musimy podglośnic radio i jest ok komfort jazdy 4 osób naprawdę bardzo dobry duże wnętrze ,fotele skórzane nie szeleszczą ,taxi ma specyficzną tapicerke przednie fotele są wzmacniane plytą kauczukową aby się tak szybko nie wycieraly i są twarde ale do wytrzymania ,tyl rewelacja miękko i przyjemnie i wygodnie
~zorro
Sedan 3.0 Turbo-D 177KM 130kW
Ergonomia była zawsze doskonała we wszystkich Mercedesach i nie inaczej jest w W210. Moje auto ma wszystkie możliwe opcje wyposażenia (skórzane elektryczie regulowane i pompowane fotele z 3-ma pamięciami ustawień, el. reg. kolumna kierownicy), a przyciski rozmieszczone są w intuicyjnych miejscach. Jedyne średnio wygodne rozwiązanie to przyciski od szyb na tunelu środkowym - mercedes wycofał się już z tego rozwiązania.
~Mateusz z Konina
Sedan 2.9 Turbo-D 129KM 95kW
Prawdę mówiąc nie spodziewałem się takich wyników od samochodu o takich gabarytach. Pozytywnie zaskoczył mnie fakt, iż jeździłem głownie po mieście oraz trochę poza miastem i samochód spalił 6,2l/100km. Uważam to za świetny wynik. Natomiast w trasie z Konina do Gelsenkirchen przejechałem spokojnie na pełnym baku i dopiero pod koniec zapaliła się rezerwa - 7,1 l/100km przy stałej prędkości 160km/h (w Polsce bywało różnie).
~warning74@wp.pl
Sedan 2.2 D 95KM 70kW
Powiem tak,zamknij oczy i wsiac do merca, wszystko intuicyjnie rozmieszczone, przełaczniki do szyb z funkca blokady dzieciecej, szyberdach, awaryjne łatwo dostepne, przełącznik wycieracek po lewej stronie , nie ma regulacji kierownicy..ale nadrobic to mozna ustawiajac fotel, sa rozne kobinacje.Wnetrze z dobrych materiałów, nie widac na nich upływu czasu.Hamulec reczny jako dotatkowy pedal, bardzo dobre rozwiazanie !!!
~Dominik
Sedan 2.2 CDI 125KM 92kW
rozłożenie wszystkiego co kierowca potrzebuje jest pod ręką, jedną lub drugą, mi osobiście to w zupełności wystarcza. Wielki + za umiejscowienie akumulatora pod tylną kanapą, dodatkowe ocieplenie go zaowocowało tym, że auto jest pod moimi skrzydłami od 6 lat, z tą samą baterią, nie wiem jak długo poprzedni właściciel już miał ten akumulator!