Lista ocen Mercedes W123 (219) - Silnik

Na liście zabraknie 159 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~diwadu@wp.pl
Sedan 2.0 D 55KM 40kW
Silnik pracuje idealnie az chęć posłuchać ma naprawde miłe brzmienie. Dynamika pozostawia wiele do życzenia bo na auto o tak wielkiej masie 55KM to troche za mało Jednak jest on niezniszczalny mam zrobione juz blisko 1,5 miliona km(przy przebiegu ok 900tys był robiony mały remont)
~voyciex
Sedan 2.0 D 55KM 40kW
silnik slabiutki po wymianie filtra paliwa duzo lepiej pracuje. Strach jechac wiecej niz 110 zabujcze obroty i jeden wielki huk! Czasami baaardzo brakuje mocy na wyprzedzanie naprawde trzeba byc pewnym a pod gorke stroma to 60 i to na 3 biegu inaczej nie ma bata
~Hallo
Sedan 2.4 D 72KM 53kW
Trudno się przyzwyczaić ponieważ ta konstrukcja ma już swoje lata i pracuje nie tak jak współczesne jednostki napędowe... ale przyznam się, że jak na niespełna 30 letnie auto naprawdę daje radę pod kątem równej pracy i elastyczności...
~Malolat bez prawka który ma beczke ( mam 14at )
Sedan 2.4 D 80KM 59kW
silnik pracuje bez zarzutów, odpala na praktycznie dotyk. mam narazie 14 lat i juz nabylem BECZKE ponieważ jestem fanem tego samochodu, nie mam prawka ale u nas nie jezdzi policja więc worze sie mą beczka. bardzo trwaly silnik na tamte lata daje 5
~Beny
Sedan 2.0 D 55KM 40kW
Moc = nędza:( nie chce jechac ale jak sie rozbuja to sie fajnie buja:) Z maluchem albo polonezem z LPG powalczy jak rowny z rownym...oczywiscie nie pod góre i bez obciążenia. Silnik jak na ten rocznik i ten stan to dobrze chodzi=niezniszczalny.
~piterros
Sedan 2.3 136KM 100kW
silnik ma przejechane niemal 240 tys km a mimo to nie stracił nic ze swoich osiągów. Dodam ze mimo ze auto jest z roku 77 to silnik pochodzi od 124 i jest to motor na pełnym wtrysku posiadający niezłe przyśpieszenie i dużą elastyczność
~Piotr
Sedan 2.0 D 55KM 40kW
napewno wytrzymały ale 60 koni mocy to trochę mało szczególnie przy takiej masie auta - dla porównania jechałem nie dawno beczką kolegi - nie ma porównania on ma 280E :-) tutaj 140 km/h to jest prędkość tam można bez problemu tyle jechać na trójce :-)
~Bruno
Sedan 2.0 D 55KM 40kW
Silnik Diesel´a więc silny jest, ale elastyczność tak jak w traktorze. Ciągle remonty, to wycieki to rozrusznik, i bierze olej... już mam tego dosyć. Dla mnie dobra opinia o silnikach Merca to MIT !!! Panowie bierzcie przykład z siników BMW...
~Januszek1
Coupe 2.8 185KM 136kW
Mechanicznie to górna półka tamtego okresu. Układ zasilania paliwem skopiowana z wojennego Messerschmita czyli nie do zdarcia./Oczywiście bez LPG/.Autko zapala od kopa po półrocznych zimowych odpoczynkach w garażu.
Dziennik kosztów dla Mercedes W123
9,2
~a. lipski
Sedan 2.0 109KM 80kW
jestem /szczęśliwym/posidaczem123-ki od dwóch lat .Wcześniej (nawet i obecnie) jeździłem 123-ką mojego ojca 2400D.osobiscie uważam ,że jest to najlepszy model mercedesa.doskonała deska rozdzielcza,wspaniała limia nadwozia.