Lista ocen Mercedes W124 (340) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 477 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
Sedan 2.5 D 94KM 69kW
Brak chociaż przed zakupem starszego modelu warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy; progi, podłużnice, spasowanie elementów, ciśnienie sprężania, praca na wolnych obrotach aby zaoszczędzić sobie nieprzewidzianych wydatków no i najważniejsze sprawdzić VIN w necie ! Tam jest cała historia auta fabrycznego
~orion
Sedan 2.0 D 75KM 55kW
Niestety w ciągu ostatniego roku 2 razy padła mi pompa vacuum, co pierwszym przypadku groziło mi remont generalny silnika (odłamki dostały sie do komory), a w drugim przypadku pociągnęło za sobą wymianę całej bieżni (kosztowne). Poza tym szybko zużywające się zawieszenie. Szybko postępująca korozja.
~M.M.KOLNIK
Sedan 3.0 180KM 132kW
NALEZY PAMIETAC ZE TO JUZ STARY SAMOCHOD WIEC WSZYSTKO SIE MOZE ZDARZYC W BENZYNIAKU OD LPG WYPALIL MI SIE ZAWOR REMONT CALEJ GLOWICY-PROWADNICE,ZAWORY ITP,TO KOSZT OK 1300ZL,W JEDNYM DIESLU PADLA MI SEKCJA POMPY WTRYSKOWEJ KOSZT 280ZL,A TAK TO TYPOWA EKSPL,TARCZE KLOCKI AMORKI TLUMIKI NIC WIELKIEGO
~Antek
Coupe 2.3 132KM 97kW
Jak bym zostawil dzisiaj auto i bym nic nie wkładał to auto i tak by jezdziło nic sie nie psuje robie wszystko co tyle ile trzeba to moj 2 MB i wiem ze trzeba dbac, ceny w poruwnaniu do innych auto to barszcz mialem fiata i teraz wiem ze to nie fiat ma najtasze czesci..
~stanlas
Kombi 2.5 D 90KM 66kW
Jestem zadowolony z klasy tego auta. Stare tak samo jak ja i może dlatego się lubimy. Choć proste to jednak nie odbiega od wielu nowszych aut swoimi walorami. Jego usterki to konieczność po użytkowaniu przez innych jego właścicielach. Nie do końca dbali tak jak powinni.
~macgar
Kombi 3.0 D 113KM 83kW
Poprzedni właściciel sprzedał auto w idealnym momencie. Do wymiany były gruszki NIVO (cena części to ok. 600zł) oraz tylny most zaczął huczeć (koszt z wymianą to 1200zł). Na szczęście to na razie tyle, ale wiem że w przyszłym roku czeka mnie kompletny wydech i być może sprzęgło :(
~Franz
Sedan 2.0 D 75KM 55kW
do tej pory zrobiłem nim zaldwie 30 tysięcy km, więc bardzo niewiele, ale nie mam obaw co do np.pokonywania dalszych tras, czuje się tą mercedesowską niezawodność (oczywiście starszych modeli), poprzednio miałem 190 z podobnym silnikiem i nic się nie działo poważnego
~ciamajda123456@o2.pl
Sedan 3.0 D 113KM 83kW
Te samochdy są nieśmiertelne,nic się nie psuje! nawet głupie świece potrafią działać do 10 lat :)no ale polskie drogi to polskie drogi, po kilku latach mogą być problemy z amortyzatorami, ale to i tak nie zawsze :) w moim autku oryginalne anmortyzatory będą wymieniane jutro :)
~XxX
Sedan 2.0 D 75KM 55kW
Mimo ze raz padla mi poduszka od mocowania silnika ni to w trasie to samochod spokojnie dojechal do celu tylko lekko telepalo na wolncyh obrotach :D Wymienilem szklanki od silnika bo toszke juz klekotaly ale to tylko profilaktycznie ;] Szkoda ze takich cudenek juz nie robia :(

Usterki Mercedes W124

Mercedes W124 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~1989saddam
Sedan 2.0 D 75KM 55kW
Wyłączając drobne uszczerbki- auto-ideał. Odpowiednio zadbany nie ma szans się popsuć- wsiadasz i wiesz że dojedziesz. Jedyne w co trzeba inwestować to rzeczy zużywające się w czasie eksploatacji (mam na myśli klocki, amortyzatory, etc etc.)