Lista ocen Mercedes W124 (358) - Stosunek jakość/cena

Na liście zabraknie 459 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał z Kujaw
Sedan 2.2 150KM 110kW
za około 12 tyś można zaopatrzyć się w niezłe, bardzo klasyczne i mocne auto, które do dziś robi wrażenie i wzbudza zazdrośc, ja mam akurat takiego zajoba, ze czuje wyższość nawet nad właścicielami nowych passatów i innych szmelców z papieru, ale to nie chodzi o kase, tylko o smaczek, przepraszam, ze się tak podniecam, ale od nastolatka marzyłem o takim aucie i wkońcu mam je
~mercmaniak
Sedan 3.0 D 113KM 83kW
Ja za mojego Mesia można powiedzieć przepłaciłem dałem za niego prawie 15000 PLN. Nie żałuje tego przynajmniej jest zadbany, nie bierze oleju, skrzynia chodzi bez zarzutu, niema rdzy. Radze kupić model bez haku jest ciężko, ale coś można znależć. Ewentualnie ściągnoć z Holandii tam hak jest wykorzystywany przeważnie do ciągania przyczep kampingowych raz w roku.
~macgar
Kombi 3.0 D 113KM 83kW
Bardzo korzystna, o ile znajdzie się dobry egzemplarz. Ja miałem niezwykłego farta - to był pierwszy egzemplarz jaki oglądałem. Naprawdę nie bity, lekka korozja w standardowych miejscach (przednie błotniki) - po roku (i ostrej zimie) nic nowego się nie pojawiło. Wszystko w oryginale (zderzaki, listwy), geometria podwozia wg norm fabrycznych.
~Pioto
Coupe 2.2 150KM 110kW
Wg. mnie cena nie odzwierciedla jakości. Samochód ma swoje zalety, ale cena jest za wysoka. Następnym razem nie będę patrzył na znaczek na masce i napis made in germany. ASO Mercedes jest bardzo drogie, więc nie ma klientów, chyba że ktoś już nie ma wyjścia, ale wtedy jest ostatni raz klientem MB. Zawiodłem się na tej marce i pewnie już nigdy nie kupię MB.
~karol
Sedan 2.0 118KM 87kW
te modele potaniały, wiadomo można kupić za 5 tys. ale to bedzie złom, a zeby był dobry to trzeba wydać 15-20 tys, zł są jeszcze po 30-40 tys. zł, ale to juz coupe, cabrio albo 5,0 litra V8, trzebapamiętac ze kupuje sie Mercedesa i jego jakość jest bardzo dobra, tylko trzeba pamiętac do nie małych kosztach utzymania zeby nam długo słuzył
~ptr77@konto.pl
Sedan 3.0 TD 147KM 108kW
jeśli ktoś potrzebuje dużego samochodu rodzinnego, lub coś przewozi. niech poszuka zadbany egzemplarz W124 w kombi i dieslu. czasem przy zakupie warto zapłacić trochę więcej i wybrać mniej wyeksploatowany model. mimo stosunkowo wysokiej ceny zakupu (jak na 20 letni samochód) myślę, że stosunek ceny do jakości jest wysoki.
~karlos
Kombi 2.5 D 90KM 66kW
"jakość pozostaje jeszcze na długo po tym jak o cenie sie już zapomni "-Henry Royse ,MERCEDES W 124 - samochód zbudowany tak aby zmagać sie z czasem i przestrzenią oraz pokazać że wszystko po nim to po prostu przepłacone badziewie ,chylę czoła przed inżynierami mecedes -benz z tamtych czasów
~Marek
Sedan 2.3 132KM 97kW
Za te pieniądze można mieć samochód bezawaryjny na wiele lat, lecz w porównaniu do innych marek tej samej klasy i tego samego roku stanowczo za drogo. Ale to Mercedes, a nie bmw którymi jeżdżą buraki:) Nie jedno bmw nawet z większymi silnikami oglądało tylna klapę tego jakże wspaniałego wozu.
~sojeft
Sedan 3.0 TD 147KM 108kW
również 5 ponieważ: mało pali, naprawy za grosze, części za grosze, prezentuje się świetnie: nie raz miałem sytuacje kiedy na światłach lub na parkingu ktoś połechtał moje ego oraz dumę samymi pochlebnymi opiniami :) (mam bardzo zadbanego mercedesa, dodatkowe efekty błyskowe dodaje mu nowy lakier metalic :)
Dziennik kosztów dla Mercedes W124
7,8
12,5
13,9
~XxX
Sedan 2.0 D 75KM 55kW
Po zalewie z niemiec ceny są nie wygorowane ale ostatnie modele czyli juz te nazywaneE-klasa trzymaja cene do dziasja dosc spora no ale za jakosc sie placi. Szesci nie sa drogie, no cyyba ze w ASO to z kosmosu :D ale to sie nie psuje a zamienkow jest spro i uzywanych czesci rowniez ;]