Lista ocen Mercedes W124 (468) - Całokształt

Na liście zabraknie 349 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~seb-q
Sedan 2.5 D 90KM 66kW
Auto prawie doskonałe, jakby miał klimę i z 30 koni więcej to bym go nigdy nie sprzedał.Pomimo wieku niewiele było w nim do zrobienia. UWAGA modele z przed 1988 mają fabryczną przypadłość pojawiającą się z wiekiem z ang \"Jigsaw\" : głośna wibracja wału na 3,4 biegu przy niskich obrotach, nie do wyeliminowania. W nowszych modelach zniwelowano dzięki systemowi ARA. Wada ta nie występowała w automacie.
~Miszcz_g
Sedan 2.5 D 94KM 69kW
Bardzo wygodne auto, pewne, z charakterem. Silniki mulaste, ale za to niezawodne - jestem w stanie zrozumieć kompromis. Blacha - u mnie jak na razie ani śladu rdzy - ale słyszałem, że ludzie się skarżą na blachy w W124. Zawieszenie - tapczan, chociaż niektóre dziury czuć za bardzo (a jestem po wymianie zawiechy) Serwis - prostota konstrukcji - w tym przejawia się geniusz. Ogólnie - 4+
~NaCiebieKolej
Sedan 2.3 132KM 97kW
Duże, bezawaryjne, klasyczne, dobrze wyposażone, wygodne auto. Koszty eksploatacji na akceptowalnym poziomie. Mam jasną welurowa tapicerkę która w ciepłe dni nie nagrzewa się tak jak ciemne, do tego ciemnobłekitny kolor, jeszcze nie spotkałem osoby, której nie podobałoby się to auto. Ostatni prawdziwy mercedes w całości robiony przez niemców, czyli nie ma korozji i wszystko działa bez hałasów.
~MB 300TD Turbo 4 matic
Sedan 3.0 TD 147KM 108kW
podsumowując 4matica kupiłem przypadkiem jest tzw full opcja klima itd zrobiłem nim prawie 100tys.km i dalej sobie jeżdzę. Naprawdę polecam jak ktoś jeżdzi dużo w trudnych warunkach i z przyczepką, dojazdy zimą do posesji itd to autko jest super atomatycznie załącza się napęd na przód, blokują mosty i MB4matic na podwyższonym zawieszeniu idzie jak czołg, jak się nie przyzwyczaisz to az trudno uwierzyć
~Niki
Sedan 2.5 TD 126KM 93kW
zapomniałem dodać , że jak kupiłem to autko mimo , że jest stare ( 94 ) , to moi sąsiedzi byli nim tak" zachwyceni" że napisali donos do urzędu skarbowego i byłem wzywany na wyjaśnienia skąd miałem tyyyyyyyle pieniędzy na samochód . Chyba nie mają pojęcia o cenach aut ale ciesze się , że mój samochód robi jeszcze takie wrażenie na ludziach . Ciekawe czy ktoś ma podobne doświadczenia ?
~totti
Kombi 3.0 180KM 132kW
podobno jak ktoś raz miał w124 to już na całe życie - coś w tym jest, auto ma stalową solidną ramę - nie to co dzisiejsza masówka- nie gnije, blacha jak w czołgu niemieckim, auto nie zawodne, a jak ktoś ma od czasu do czasu ochote to i na zakręcie \"dupke\" zażuci ... auto z 90 r ma kontrole trakcji !!!, bardzo wygodnę auto, kubełkowe fotele skórzane, rasowy young timer
~1989saddam
Sedan 2.0 D 75KM 55kW
Ogólnie jest to samochód, który rozważnemu użytkownikowi na pewno nie przysporzy frustracji. Samochód otrzymałem od ojca, który dbał o niego, sam często pomagałem przy drobnych naprawach, więc znając auto mogę dać sobie za nie uciąć rękę. Jest "mułowaty" i nie ma przyspieszenia, ale jest to w pełni rekompensowane przez komfort i przede wszystkim- niezawodność.
~Marek
Coupe 2.3 132KM 97kW
Autko sprawowało się bardzo nierówno. Potrafiło nie psuć się wcale przez rok, aby potem rozkraczać się co tydzień. Poza tym potrafi uzależnić i wyciągnąć całą zawartość portfela tylko dla siebie. Aby utrzymać je w dobrym stanie wymaga bardzo dużej ilości czasu, cierpliwości i pieniędzy. Moim zdaniem ideale dla singla mającego dobrą pracę i dużo wolnego czasu:)
~Pioto
Coupe 2.2 150KM 110kW
Byłoby dobrze, gdyby nie poważne usterki. Całą frajdę z posiadania psuje elektryka. Gdybym wiedział i przeczytał taką opinię jak ta to bym nie kupił tego samochodu, albo kupił z wymienionymi tymi elementami. Jak juz wszystko naprawię to mam nadzieję na powrót poziomu zadowolenia z samochodu do takiego jak w chwili zakupu. Ogólnie dla przeciętnego obywatela odradzam.

Usterki Mercedes W124

Mercedes W124 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Michał z Kujaw
Sedan 2.2 150KM 110kW
wypada dobrze, trzeba pamiętać, że to mocne auta, ale nie niezniszczalne, nie wierze, że ma 200 tyś przebiegu, ale tak wygląda, prowadzi się majestatycznie i radzę każdemu, kto marzy o tym aucie, by to marzenie spełnił, wybrałem benzyniaka niejako z musu, i choc nie klekocze tak ładnie, to i tak to silnik merca, jego serce, a komfort jazdy i majestat pierwsza klasa