Lista ocen Mitsubishi Lancer VIII (109) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 61 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomek
Sedan 1.6 i 16V 98KM 72kW
To zależy :) Na trasie ze średnią prędkością 90-110 km/h - 6.1l/100km z włączoną klimatyzacją. W mieście w lato i zimę - koło 8l na 100km Ogólnie mieści się w normach producenta o ile ktoś nie ma betonowej stopy.
~murzyn
Kombi 1.6 i 16V 98KM 72kW
Brak kompa pokładowego. Policzyłem, ze w trasie tak ok 6-6.5l/100km.Chyba dobrze. Przeglądy na gwarancji ok 600 PLN. Naprawy? A bo ja wiem...nie psuje się. Ponoć części drogie i trudno dostępne poza ASO. Na razie nie sprawdzałem.
~Kierowca nie tylko niedzielny
Kombi 1.6 i 16V 98KM 72kW
tutaj mogłoby być lepiej, ja najczęściej jeżdżę po mieście latem 9 - 10 zimą 10 - 11 l/100km w trasie ok. 8 z klimatyzacją niezbyt oszczędnej jeździe, natomiast przeglądy firmowe to sama wymiana oleju to ok 300 zł
~pokruch@go2.pl
Kombi 1.6 i 16V 98KM 72kW
pali jak przeciętne 1.6: od 6 na trasie do 9 w mieście(lub 20- jeśli się chce) za 150 zł w jeżdzie mieszanej przejade 400 km i zostanie mi 15 litórw (!!!) rezerwy... przeglądy... drogie w stosunku do ceny auta ale nic sie nie psuje...
~kacper57
Sedan 1.6 i 16V 98KM 72kW
Kurczę, on ma komputer w standarcie, a ja muszę mierzyć "na piechotę"...Wypada podobnie. Po dotarciu jest średnio 8-8,5. Do 3000 km było o litr wiecej.Teraz tyle ile musi przy włączonej ciągle klimie, bo upały jak diabli.
~Dominik
Sedan 2.0 i 16V Sport 135KM 99kW
Spalanie mogło by być ciut mniejsze ale nie ma źle. Fabryczne klocki hamulcowe są za twarde co niekiedy prowadzi do zwichrowania tarcz. Ale koszty nie są wysokie innych problemów nie stwierdziłem.
~mmartek
Kombi 1.6 i 16V 98KM 72kW
Na spalanie nie narzekam, średnia ok. 7,3 - 7,4 - brak komputera skutecznie uniemożliwia dokładne pomiary. Cena pierwszego przęglądu mogłaby być niższa... 700 zł. Napraw jeszcze nie stwierdzono :)
~eclip2
Sedan 1.6 i 16V 98KM 72kW
Myślę, że jak na 1.6L, spalanie ~7L benzyny i ~9L lpg to dobry wynik. Części nie kosztują jakoś wyraźnie więcej niż do innych samochodów. Można narzekać na dostępność zamienników.
~Mkb
Kombi 1.6 i 16V 98KM 72kW
Właściwie jedyne co robię to tankuję. Jakiekolwiek elementy typu tarcze, klocki itd. kosztują tyle co w przypadku innych marek w tej klasie i są łatwo dostępne.
~UWAŻAJ NA ASO!!!
Sedan 2.0 i 16V Sport 135KM 99kW
Polecam DOBRĄ instalację LPG, max spalanie 11 litrów gazu to dla mnie rewelacja przy osiągach zaledwie ~10% gorszych jak na benzynie, ile pali benzyny nie wiem bo nie używam