Lista ocen Nissan Almera I (260) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 345 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pan_K
Hatchback 1.4 87KM 64kW
wyciszenie jest nie zbyt dobrej jakości, mam auto sprowadzone z niemiec na troche sztywniejszym zawieszeniu i drzwi oraz reszta tapicerki stuka i strzela, mam dla porównania takie samo auto 3 lata starsze ze zwykłym zawieszeniem i jest dużo lepiej.. lecz jednak auto warte swojej ceny. przez 13 miesięcy jazdy i 20000km przejechanych w tym czasie jedyne co robiłem to zmieniałem płyny olej i filtry. Polecam!
~P.S.
Sedan 2.0 D 75KM 55kW
Wyjątkowo cicho jak na starego diesla. Przy zamkniętych oknach cichy silnik! W 14-sto letnim samochodzie nic nie skrzypi!! Deska spasowana jak z fabryki!!U mnie szumią opony - zimowe jeszcze ;-) Szum wiatru trochę denerwuje, ale spokojnie. Ogólnie naprawdę dobrze! I ładnie, miarowo klekocze:-) drżenie trochę przeszkadza, ale bez przesady- kwestia przyzwyczajenia.
~wodorost
Hatchback 1.4 S,GX,LX 75KM 55kW
Auto klasy kompakt więc nie ma się co spodziewać ciszy we wnętrzu jak w limuzynie czy klasie średniej wyższej. Mimo wszystko silnik w \"codziennym\" zakresie obrotów (do 4tys/min) jest dosyć cichy, jak ktoś go kręci wyżej to wiadomo będzie głośniej, wyciszenie też nie najgorsze, może troche słychać opony, ale to w dużej mierze zależy od nich samych.
~micek
Sedan 1.4 87KM 64kW
Przecietne, niestety. Jestem dosc wrazliwy na tym punkcie, wiec moge byc niesprawiedliwy;) Silnik - powzej 3500 glosny. Powyzej 120km/h szum powietrza zaczyna byc odczuwalny, powyzej 140km/h - b. meczacy. Kola rowniez slychac, choc to mozna niwelowac dobrymi oponami. Coz, kompakt z lat 90 - nie mozna oczekiwac wrazen z Mercedesa klasy S.
~hummer
Hatchback 1.6 SR,SLX 90KM 66kW
To jest chyba najgorszy punkt tego samochodu. Z powodu halasu i trzaskow z deski rozdzielczej i jeszcze z wielu innych miejsc, chce sie szybko pozbyc tego samochodu. Naprawde obniza to komfort. Malo przyjemny i zarazem glosny dzwiek silnika jest naprawde irytujacy. Plus te wszystkie brzeczenia gdzies w desce rozdzielczej. Szkoda gadac
~Wojtek
Hatchback 2.0 GTi 143KM 105kW
No cóż - to usportowiona wersja i ciszy nie będzie, jak podkręcisz do 6,5 tys obr/min. Ale elastyczny i mocny silnik daje możliwość cichej jazdy przy zmianie biegów na niższych obrotach. mam nowiutki tłumik środkowy i 2-letni tylny, chodzi super. Powyżej 130km/h słychać silnik nieco mocniej.
~tomy@ansibl.com
Hatchback 1.4 S,GX,LX 75KM 55kW
Przy niskich obrotach silnik pracuje jak elektryczny, właściwie na postoju z 1 metra nie jesteśmy w stanie ocenić czy silnik pracuje czy jest zgaszony! Na wysokich obrotach przyjemnie buczy, chodzi wtedy jak motocyklowy i dobrze bo można wczuć się w jazdę, zmianę biegów itp. słuchając silnika.
~lafiryndus
Sedan 1.4 87KM 64kW
Nie jest tak głośno jak w dieslach (zwłaszcza tych wolnossących sprzed 20 paru laty) lecz łańcuch+lubiący wysokie obroty silnik robią swoje. Przydałoby się lepiej wyciszyć komorę silnika. Skrzypią plastiki w kokpicie!!! Hałasują zaciski hamulcowe na wybojach, lecz ogólnie jest w porządku.
~markus
Hatchback 2.0 D 75KM 55kW
Masakra!!!!! Nie wiem kto to projektował, ale ten silnik w tej budzie to jakaś pomyłka. Wyje jak jakaś krowa na pastwisku. Powyżej prędkości 100km/h nie można swobodnie rozmawiać. Natomiast powyżej 120km/h można zapomnieć nawet o myśleniu, nie mówiąc o rozmowie.
~mikekoz
Hatchback 1.6 99KM 73kW
tu mam problem 1. plastiki skrzypią 2. ja pod maską nie mam żadnej otuliny poprzednie miały więc jakby głośno ale to 3tys obr. powyżej silnik się ożywia dźwięki też się wzmacniają pow 190 km jeszcze idzie wytrzymać poza tym mam fajne radyjko i niezłe głośniki